Vedecko-výskumný pracovník v oblasti geografických informačných systémov vodného hospodárstva

Výskumný ústav vodného hospodárstva

Miesto práce
Nábr. arm. gen. L. Svobodu 5, Bratislava
Termín nástupu
15.11.2016
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vedecko-.výskumný pracovník v oblasti geografických informačných systémov vodného hospodárstva (GIS VH)
- implementácia európskych smerníc na národnej úrovni najmä požiadaviek smernice 2000/60/EC a jej dcérskych smerníc a smernice INSPIRE, plnenie záväzkov Slovenskej republiky voči Európskej komisii (EK) a Medzinárodnej komisii pre ochranu Dunaja (ICPDR), najmä zabezpečovanie technickej podpory pri plnení reportovacích povinností SR, konverzia odborných podkladov pre zostavovanie správ podľa požiadaviek EK, ICPDR, tvorba .SHP výstupov, tvorba metaúdajov v .XML formáte a práca s nimi, tvorba mapových výstupov
- podieľanie sa na medzinárodnej spolupráci v oblasti GIS VH (ICPDR, Európska komisia, ad-hoc pracovné skupiny zriadené v rámci hraničných komisií SR, ...)
- koordinácia, organizácia a vedenie pracovných rokovaní národných tímov expertov z oblasti GIS VH, práca v medzinárodných tímoch expertov z oblasti GIS VH

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, pošlite prosím štrukturovaný životopis na e-mailovú adresu: jana.gajdova@vuvh.sk.
Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky danej pozície. Vo svojej žiadosti uveďte aj súhlas so spracovaním osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Technické zameranie vodné hospodárstvo alebo geografické informačné systémy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Access - pokročilý

Počítačové znalosti - programátor

XML - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Samostatné tvorivé a predovšetkým vysoko-technické a logické myslenie, schopnosť pracovať v tíme, organizačné schopnosti, komunikatívnosť, schopnosť operatívne riešiť vzniknutý problém, flexibilita, presnosť a precíznosť.
Aktívna znalosť anglického jazyka (AJ) slovom i písmom, najmä technickej angličtiny z oblasti vodného hospodárstva, geografických informačných systémov a informačných technológií (samostatné naštudovanie a pochopenie neznámeho odborného textu, telefonická a písomná komunikácia v AJ).
Počítačové znalosti: ArcGIS, skúsenosti s administráciou ArcGIS servera, príp. s inými GIS platformami.
Znalosť národnej legislatívy z oblasti VH, GIS VH alebo IT výhodou

Výskumný ústav vodného hospodárstva je príspevkovou organizáciou Ministerstva životného prostredia SR.

Nábr. arm. gen. L. Svobodu 5
812 49 Bratislava
ID: 2738746   Dátum zverejnenia: 27.9.2016