Dátový analytik - zameranie na geografické informačné systémy

Výskumný ústav dopravný, a.s.

Miesto práce
Veľký Diel 3323, 010 08 Žilina, okres Žilina
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komunikácia s projektovým tímom, návrh a tvorba GIS analýz a výstupov podľa požiadaviek
- správa webovej aplikácie pre elektronický zber údajov, technológia C#
- programovanie klientských webových GIS aplikácií, technológia C#, .NET, Javascript, Mapserver, Openlayers
- návrh algoritmov a procedúr, technológia UML, C#, .NET
- správa relačnej databázy a priestorových údajov, tvorba SQL skriptov
- počítačové znalosti (ESRI ArcGIS, ESRI ArcGIS server, open source MapServer, OpenLayers)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, geoinformatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

.NET - Základy
JavaScript - Základy
UML - Unified Modeling Language - Základy
C# - Pokročilý
Python - Základy
PHP - Základy
SQL - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požiadavky:
- min. II. stupeň VŠ technického smeru – IT, geoinformatika
- vítaná prax v oblasti tvorby webových aplikácií na platforme ArcGIS
- znalosť min. základov uvedených programovacích jazykov, priestor na samoštúdium a rozširovanie odborných vedomostí v oblasti programovania GIS webových aplikácií
- od uchádzača sa požaduje preukázať schopnosť navrhovať a realizovať GIS SW riešenia v rámci vedecko-výskumných projektov zameraných na oblasť dopravy
- schopnosť komunikovať s výskumným projektovým tímom a navrhovať optimalizačné riešenia
- zodpovednosť za predkladané analytické výstupy v projekte a prezentácia výsledkov svojej práce pred zákazníkom
- odborná profilácia v oblasti geoinformatiky, GIS technológií, IT, dopravy
- znalosť aspoň 1 svetového jazyka slovom i písmom, minimálne na úrovni B1
- zodpovednosť, samostatnosť, vysoké pracovné nasadenie, ochota ďalej sa vzdelávať
- VP triedy B výhodou

Pôsobí vo všetkých druhoch dopravy, najmä v oblastiach techniky, technológie, prevádzky, ekonomiky, legislatívy, riadenia a organizácie dopravy, informatiky a automatizácie v doprave, ekológie, energetiky, dopravnej politiky, skúšobníctva a certifikácie v doprave, posudzovania zhody výrobkov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1703687  Dátum zverejnenia: 19.8.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou