Špecialista - manažment kreditného rizika

Košice

Informácie o pracovnom mieste

Hľadáme kolegu s nasledovným profilom:

Kvalifikačné požiadavky
- VŠ vzdelanie II. stupňa – podmienkou, ekonomické alebo matematické zameranie výhodou
- skúsenosti na rovnakej alebo podobnej pozícii min. 3 roky – podmienkou

Osobitné požiadavky
- MS Excel – pokročilá úroveň podmienkou
- MS Office (Word, Power Point, Outlook, Internet) pokročilá úroveň
- SAP – výhodou
- CRM - výhodou
- aktívna znalosť anglického jazyka – podmienkou
- Vodičský preukaz typu B – podmienkou

Kompetencie (schopnosti)
- Samostatnosť
- Analyticko – koncepčné myslenie
- Iniciatíva a proaktívny prístup
- Schopnosť komunikovat svoje myslienky
- Riešenie problémov
- Orientácia na trh a zákazníka
- Schopnosť pracovat v tíme

Ponúkame zaujímavé pracovné miesto:

Náplň práce
• Identifikácia a reporting rizík v oblasti kreditného rizika
• Odporúčanie a aplikácia nástrojov na riadenie kreditného rizika
• Návrh opatrení na optimalizáciu pohľadávok
• Správa pohľadávkových reportov v rámci zverených segmentov
• Definovanie a po schválení aplikácia rizikového apetítu organizácie
• Posudzovanie a pripomienkovanie nových produktov z pohľadu kreditného rizika
• Práca s externými aj internými zdrojmi dát relevantnými pre posúdenie kreditného rizika
• Výpočet rizikovej prirážky, dohľad na jej aplikáciou
• Analýza dát a podpora tvorby modelov na hodnotenie kreditného rizika
• Mesačný reporting pre Risk management committee a segmentových manažérov
• Kontroling a reporting dodržiavania interných smerníc
• Podpora a vzdelávanie kolegov s cieľom riadiť kreditné riziko

Pracovisko - Košice (centrum)

Informácie k výberovému konaniu:

Predpokladaný termín obsadenia pracovného miesta: dohodou
Ak máte záujem, svoj životopis s motivačným listom zašlite do: 12.10.2015

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Eva Pačaiová Nevelöšová
Tel.: +421905445130
E-mail: poslať životopis
ID: 2287858  Dátum zverejnenia: 13.10.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.