Hľadá sa IT Architekt

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
Dohodou
2 700 EUR/mesiacFinálna mzda je stanovená ako súčet tarifného platu a príplatkov (variabilná zložka). Výsledná výška mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme skúseného a zanieteného IT Architekta, ktorý zohrá kľúčovú úlohu pri navrhovaní, implementácií a riadení informačných technológií v našej zdravotnej poisťovni.

Čo bude Vašou úlohou:

  • Primárne zameranie na analýzu požiadaviek zadávateľa a návrh riešenia v súlade s existujúcou architektúrou IT a stratégiou jej budúceho rozvoja a náklady na implementáciu ako aj celkové náklady zavedenia riešenia (TCO).
  • Úzka spolupráca so zadávateľom požiadaviek a s celým tímom, zúčastňujúcim sa na príprave, realizácii a prevádzke riešenia.
  • Zabezpečovanie konzultácie pri a po implementácii.
  • Zodpovednosť za správnosť voľby softvérovej a hardvérovej infraštruktúry.
  • Garantovanie znalosti jednotlivých domén v rámci spoločnosti a existujúcich IS, s cieľom vytvárania riešení vhodných naprieč doménami a šírenia koncepcií v rámci spoločnosti.
  • Návrh architektúry riešení s cieľom efektívneho využitia existujúcich riešení a dosiahnutia optimálnej architektúry pre budúce riešenia.
  • Príprava funkčných a technických požiadaviek na implementáciu nových funkcionalít a systémov - zodpovednosť za funkčnosť dodaných riešení v súlade s požiadavkami zadávateľa.
  • Transformovanie cieľov spoločnosti do tvorby reálnych návrhov a riešení.
  • Navrhovanie takých riešení, aby poskytovali čo najvyššiu prepoužiteľnosť, funkčnosť a flexibilitu.
  • Identifikácia dopadov architektúry IS na firemné procesy/útvary/správu IS.
  • Príprava detailného a zrozumiteľného popisu riešenia pre zadávateľa.
  • Zodpovednosť za pripravovanie technickej IT dokumentácie a jej následná kontrola
  • viesť technické požiadavky a stretnutia zamerané na dizajn a písanie technických požiadaviek
  • posudzovanie vhodnosti navrhnutých riešení s ohľadom na požiadavky zadávateľa
  • komunikovanie s IT developermi, dodávateľmi riešení
  • súčinnosť na návrhu a realizácii zmien infraštruktúry a v prevádzke IS a pri zabezpečovaní kybernetickej bezpečnosti
  • zodpovednosť za rozvoj kompetencií oddelenia a vybudovanie tímu

Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie:

  • Polročný bonus vyplácaný 2x ročne na základe plnenia cieľov
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • Flexibilný pracovný čas
  • 3 sick days za rok
  • Až 140€ za rok na rekreáciu (nad rámec zákona)
  • Stravenky aj za dni dovolenky a vianočné sviatky
  • Karta Multisport s príspevkom od zamestnávateľa
  • Aplikácia UpBalansea s príspevkom od zamestnávateľa
  • Zvýhodnené preplácanie PNky až do výšky 80%
  • Príspevok do III. piliera (doplnkové dôchodkové sporenie) vo výške 5%
  • Príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc)
  • Teambuildingy, účasť na športových dňoch, dňoch zdravia a ešte mnoho iného...

Čo by Vás mohlo ešte zaujímať?

Hľadáme kolegyňu alebo kolegu na TPP so skúšobnou dobou 3 mesiace. Zmluvu s Vami uzatvárame zatiaľ na jeden rok, ale po vzájomnej spokojnosti Vám ju veľmi radi predĺžime.

Na základe Vášho CV, dôkladne posúdime Vaše skúsenosti, znalosti a predpoklady na obsadzovanú pracovnú pozíciu. V prípade, ak spĺňate požiadavky na pracovnú pozíciu, s radosťou Vás pozveme na osobný pohovor. Kandidátov budeme kontaktovať telefonicky.

Ak Vás nebudeme do 14 dní kontaktovať, vybrali sme kandidátov, ktorých skúsenosti a znalosti najlepšie zodpovedajú požiadavkám našej spoločnosti na danú pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Prax na rovnakej prípadne podobnej pozícii – minimálne 5 rokov. Prax vo vývoji IS – minimálne 8 roko

Počet rokov praxe

5

Čo od Vás požadujeme?

• znalosť niektorého z modelovacích jazykov ArchiMate alebo iné,

• skúsenosť s analýzou požiadaviek, návrhom a implementáciou IS, návrhom zmien IS v pozícii IT architekta,

• analytické myslenie, zodpovednosť, dôslednosť,

• schopnosť pracovať samostatne ako aj v tíme,

• znalosť a záujem o nové trendy v tvorbe IS a nové koncepty v rámci IT,

• komunikačné schopnosti,

• prezentačné schopnosti,

• organizačné schopnosti,

• schopnosť komunikovať s IT špecialistami aj zadávateľmi.

Poďme spolu vytvoriť svet zdravia a úsmevov!

VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov