Information Security Analyst (security operations)

  •  Bratislava
  •  P-156/2015

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Do nášho tímu hľadáme nového člena, ktorého pracovnou náplňou bude:

Všeobecné zodpovednosti:
- propagácia systému riadenia informačnej bezpečnosti (angl. ISMS – Information Security Management System) v rámci spoločnosti.
- podpora a konzultácie projektov (posúdenie z pohľadu informačnej bezpečnosti – technické riešenia, súlad s bezp. požiadavkami spoločnosti a pod.).
- podpora a konzultácie prevádzkových procesov ako sú napr. Incident Management, Change Management za účelom zabezpečenia prevádzky IT infraštruktúry a zabezpečenia súladu s požiadavkami informačnej bezpečnosti.
- Aktívna participácia na realizácii programu bezpečnostného vzdelávania v spoločnosti (ako spoluautor školiacich materiálov a lektor).
- Aktívna participácia na procese riadenia bezp. rizík v spoločnosti (vrátane vykonávania analýz rizík).
- Spolupracovať na príprave stratégie v oblasti informačnej bezpečnosti v spoločnosti.

Zodpovednosti v oblasti bezpečnostnej operatívy:
- Predkladanie návrhov na pri koncepčný rozvoj bezpečnostných nástrojov používaných v spoločnosti.
- Analyzovanie týždenných reportov z bezpečnostnej operatívy, analyzovanie závažnosti reportovaných b bezpečnostných udalostí, navrhovanie opatrení na ich mitigáciu,
- Predkladanie návrhov na riešenie a rozvoj bezpečnostného monitoringu IT infraštruktúry spoločnosti, navrhovať úpravu alebo definovanie existujúcich KPI,
- spolupráca s externým poskytovateľom IT služieb pri implementácii riešení v oblasti operatívnej bezpečnosti (odstraňovanie zistení a nálezov, monitorovanie stavu informačnej bezpečnosti v spoločnosti a pod.)
- aktívna participácia na koordinácii činnosti CERT tímu pri riešení bezpečnostných incidentov

Úspešný kandidát by mal spĺňať nasledujúce kritéria:

Požadované vzdelanie:
- vysokoškolské technického smeru (odbor informačné technológie resp. informačná bezpečnosť).

Jazykové znalosti:
- nemecký alebo anglický jazyk aktívne

Technické znalosti:
MS Office – pokročilé znalosti
Detailnejšia znalosť operačných systémov MS Windows, Lunix, Unix – min. stredne pokročilý
Koncepčný prehľad o základných bezpečnostných technológiách (ako sú Firewaling, IDS/IPS, AIM, Antimalware ochrana, Vulnerability management, Endpoint Encryption, PKI a pod.) výhodou
Obecná znalosť sietí a sieťovej technológie (LAN/WAN, MPLS, prehľad v internetových technológiách a protokoloch)
Relevantná certifikácia v oblasti informačnej bezpečnosti (napr. CISSP) výhodou
Prehľad o ISO štandardoch ISO 2700x

Osobnostné predpoklady, ďalšie požiadavky:
- komunikatívnosť, schopnosť tímovej spolupráce, analytické myslenie

Požiadavky na zamestnanca

Prax na pozícii/v oblasti

Informačné technológie

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Zamestnanci Volkswagen Slovakia získajú:

  • dovolenkový príspevok (13. plat)
  • vianočný príspevok (14.plat)
  • odmenu za hospodárske výsledky
  • výber zo širokej ponuky benefitov
  • ubytovanie
  • zmluvnú dopravu
  • výhodné stravovanie
Mám záujem
ID: 2246463  Dátum zverejnenia: 9.9.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.