Information Security Analyst (Security Compliance)

  •  Bratislava
  •  P-49/2014

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Termín nástupu: 1900-01-01
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Do nášho tímu hľadáme nového člena, ktorého pracovnou náplňou bude:

- podpora a konzultácie projektov (posúdenie ich súladu z pohľadu informačnej bezpečnosti – súlad s bezp. politikami a požiadavkami spoločnosti a pod.)
- podpora a konzultácie prevádzkových procesov ako sú napr. Incident Management, Change Management za účelom zabezpečenia ich súladu s procesmi a požiadavkami informačnej bezpečnosti.
- propagácia systému riadenia informačnej bezpečnosti (angl. ISMS – Information Security Management System) v rámci spoločnosti
- podieľať sa na realizácii programu bezpečnostného vzdelávania v spoločnosti (ako lektor)
- aktívna participácia na procese identifikácie bezp. rizík v spoločnosti (vrátane vykonávania analýz rizík).
- príprava plánov interných auditov ISMS (vrátane realizácie a logistiky interných a externých bezpečnostných auditov, vrátané bezp. auditov dodávateľov a tretích strán)
- spolupráca na riešení bezpečnostných incidentov v spoločnosti.
- spolupráca s externým poskytovateľom IT služieb pri zabezpečení súladu IT infraštruktúry voči bezpečnostných požiadavkám spoločnosti (nastavenie bezp. parametrov operačných systémov, sieťovej infraštruktúry. a pod.)

Úspešný kandidát by mal spĺňať nasledujúce kritéria:

Požadované vzdelanie:
- vysokoškolské technického smeru
- odbor informačné technológie výhodou

Jazykové znalosti:
- nemecký alebo anglický jazyk aktívne

Technické znalosti:
MS Office – pokročilý
- znalosť operačných systémov MS Windows, Lunix, Unix – min. stredne pokročilý
- koncepčný prehľad o základných bezpečnostných technológiách (ako sú Firewal, IDS/IPS, AIM, Antivirus, Vulnerability management, Endpoint Encryption, PKI, a pod.) výhodou
- obecná znalosť sieťovej infraštruktúry
- relevantná certifikácia (napr. CISSP, CISA) výhodou
- prehľad o požiadavkách a kontrolách ISO 27001

Osobnostné predpoklady, ďalšie požiadavky:
- komunikatívnosť, schopnosť tímovej spolupráce, proaktivita

Požiadavky na zamestnanca

Prax na pozícii/v oblasti

Informačné technológie

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Zamestnanci Volkswagen Slovakia získajú:

  • dovolenkový príspevok (13. plat)
  • vianočný príspevok (14.plat)
  • odmenu za hospodárske výsledky
  • výber zo širokej ponuky benefitov
  • ubytovanie
  • zmluvnú dopravu
  • výhodné stravovanie
Mám záujem
ID: 1705011  Dátum zverejnenia: 1.4.2014  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.