Finančný manažér

Verejné prístavy, a. s.

Miesto práce
Prístavná 10, Bratislava
Termín nástupu
01.07.2017
Ponúkaný plat (brutto)
zodpovedajúci pracovným skúsenostiam a schopnostiam

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovedá za prípravu a plánovanie rozpočtu pre projekt v jeho prípravnej fáze, a spolupodieľa sa na plánovaní finančných prostriedkov na realizáciu projektov pre potreby Investičného plánu spoločnosti,
- zodpovedá za čerpanie finančných prostriedkov pre dosiahnutie cieľov projektu podľa zmluvy a v zmysle schváleného rozpočtu,
- zabezpečuje komunikáciu s bankovými inštitúciami a obchodné procesy z ekonomického hľadiska v rozsahu projektu,
- zabezpečuje súlad interných finančných predpisov s projektom v rozsahu sledovania čerpania finančných prostriedkov, odpisového plánu, evidencie majetku obstaraného z prostriedkov projektu a pod.,
- zabezpečuje komunikáciu s účtovníkom a mzdovým pracovníkom pri príprave podkladov a spracováva prvotnú ekonomickú agendu v rámci projektu, zabezpečuje evidenciu príjmov / výnosov a výdavkov / nákladov pre sledovanie finančných prostriedkov podľa zmluvy na realizáciu projektu,
- spolupracuje pri zabezpečení evidencie majetku nadobudnutého z prostriedkov projektu, inventarizáciu, spravuje poplatky a dane, triedenie a archiváciu relevantných dokladov,
- vyhodnocuje finančný pokrok a plnenie rozpočtu projektu,
- analyzuje výdavky projektu a posudzuje ich oprávnenosť,
- zodpovedá za spracovanie žiadostí o platbu v spolupráci s projektovým manažérom,
- zúčastňuje sa na koordinačných stretnutiach projektov,
- v rozsahu plnenia svojich úloh komunikuje s riadiacimi orgánmi a príslušnými subdodávateľmi,
- v rámci svojej náplne práce zodpovedá za plnenie vyššie uvedených úloh pri realizovaní projektov financovaných z EŠIF, CEF, nadnárodných programov a pod. investičného aj neinvestičného charakteru.

- možnosť profesionálneho rastu
- jazykové a odborné vzdelávanie
- cestovanie
- dynamické prostredie v stabilnej spoločnosti
- zodpovedná práca s možnosťou sebarealizácie
- práca v mladom dynamickom kolektíve
- 13. a 14. plat
- iné benefity

V prípade veľkého počtu žiadostí nebude možné odpovedať všetkým uchádzačom. Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov za účelom osobného pohovoru. Za pochopenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické - ekonomika, účtovníctvo alebo financie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Administratívne a ekonomické znalosti

Hospodárska korešpondencia - základy

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

- organizačné zručnosti a flexibilita
- dobré komunikačné schopnosti
- samostatnosť, spoľahlivosť a zodpovednosť
- vysoké pracovné nasadenie
- znalosť príslušnej legislatívy
- skúsenosti s investičnými projektami výhodou
- skúsenosti s prípravou a/alebo realizáciou projektov financovaných z EŠIF, CEF alebo nadnárodných programov
- znalosť účtovných programov vítaná
- skúsenosti s ITMS2014+ alebo obdobným elektronickým systémom vítaná

Spoločnosť Verejné prístavy, a.s. bola založená 21.1.2008 na základe zákona č. 500/2007, ktorým sa mení a dopĺňa zákon 338/2000 Z.z. o vnútrozemskej plavbe. Zakladateľom spoločnosti je Slovenská republika prostredníctvom MDVRR. Spoločnosť bola založená na zefektívnenie dopravnej infraštruktúry vo verejných prístavoch v záujme rozvoja vnutroštátnej a medzinárodnej vodnej dopravy a optimalizácie prevádzkovania majetku štátu v podmienkach komerčného prostredia.
www.vpas.sk

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Prístavná 10
821 09 Bratislava
ID: 3070295   Dátum zverejnenia: 19.5.2017