Logo Ústredie ľudovej umeleckej výroby

Personalista/ka, referent/ka ľudských zdrojov

Ústredie ľudovej umeleckej výroby

Miesto práce
Obchodná, Bratislava
Termín nástupu
15.5.2024 resp. dohodou
1 600 EUR/mesiacUvedená výška mzdy je orientačná. Finálna úroveň mzdy bude prerokovaná na osobnom pohovore a závisí od skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Kompletné spracovanie a zodpovednosť za personálnu agendu príspevkovej organizácie v súlade so Zákonníkom práce, Zákonom 552/2003 Z.z. a inými súvisiacimi právnymi a internými predpismi.

- Príprava pracovno-právnych dokumentov, najmä pracovných zmlúv a dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, dokumentov súvisiacich so zmenou a ukončením pracovného pomeru, vedenie, aktualizácia a archivácia osobných spisov zamestnancov.

- Prihlasovanie, zmeny a odhlasovanie zamestnancov do/zo Sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní, odosielanie hlásení na Daňový úrad, Štatistický úrad, a pod.

- Vystavovanie potvrdení na dôchodkové účely, k evidenčnému listu dôchodkového poistenia o hrubých zárobkoch a pod.

- Príprava štatistík a reportov voči zriaďovateľovi, Štatistickému úradu a i.

- Spolupráca pri vyhľadávaní a výbere nových zamestnancov, zabezpečenie s tým súvisiacej agendy.

- Príprava a včasné vypracovanie podkladov na úhradu výplat (napr. spracovanie dochádzky, evidencia PN, OČR, príspevky na stravné, a pod.) a výpočet miezd v spolupráci so mzdovým referentom.

- Zodpovednosť za ochranu a bezpečnosť osobných údajov (v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov).

- Sledovanie zmien v problematike výkonu práce vo verejnom záujme a odmeňovania niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme (v zmysle zákonov č. 552 a 553/2003 Z.z.) a ich aplikácia do praxe, resp. aktualizácia interných smerníc.

- zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
- príspevok na stravovanie
- pružný pracovný čas
- príspevok zamestnávateľa na DDS

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem o pracovnú ponuku. Na osobný pohovor pozveme len tých záujemcov, ktorí najviac vyhovujú kritériám organizácie na dané pracovné miesto.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Personalistika a mzdy, ekonómia, účtovníctvo, personálny manažment

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
SOFTIP HR Plus - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Personalistika a mzdy, HR generalist - ideálne v príspevkovej organizácii

Počet rokov praxe

5

Zodpovednosť
Spoľahlivosť
Samostatnosť
Precíznosť a zmysel pre detail
Profesionalita a diskrétnosť pri práci s osobnými údajmi zamestnancov
Komunikačné zručnosti
Skúsenosť s programom Softip a SAP výhodou

Štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR zriadená zákonom SNR č. 4/58 Zb.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jana Krajčovičová
E-mail: poslať životopis
ID: 4819883  Dátum zverejnenia: 30.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac