Riaditeľ regionálneho centra remesiel Košice

Ústredie ľudovej umeleckej výroby

Miesto práce
Mäsiarska 52, Košice
Termín nástupu
01.07.2016
Mzdové podmienky (brutto)
Platové podmienky v zmysle zákona 553/2003 Z.z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Zodpovedá komplexne za výkon odborných činností Regionálneho centra remesiel ÚĽUV Košice ako poradenského, informačného a vzdelávacieho centra pre ľudovú umeleckú výrobu, tradičné a súčasné remeslá,
2. zodpovedá za plánovanie a organizačné zabezpečenie vzdelávacích a kultúrno-výchovných, aktivít regionálneho centra remesiel v súlade s dlhodobými a krátkodobými cieľmi organizácie,
3. zodpovedá za koordinovaný postup v oblasti vzdelávania v ÚĽUV podľa metodických usmernení Regionálneho centra remesiel ÚĽUV Bratislava,
4. zodpovedá za správu zverenej časti fondu knižnice v priestoroch RCR ÚĽUV a zabezpečuje jeho ochranu,
5. obsahovo aj organizačne zabezpečuje všetky formy neformálneho vzdelávania v oblasti tradičných remesiel (kurzy Školy remesiel ÚĽUV, Prázdniny s remeslom, tvorivé dielne, výmenné pobyty a stáže, semináre, workshopy) v podmienkach RCR ÚĽUV Košice
6. vypracováva koncepcie, program, učebné osnovy a zostavuje harmonogramy záujmových kurzov a iných vzdelávacích aktivít, riadi sa pritom metodickými odporúčaniami RCR ÚĽUV Bratislava,
7. Spolupracuje pri organizovaní kultúrnych podujatí organizácie so zapojením vzdelávacích aktivít a inej činnosti RCR ÚĽUV Košice
8. zabezpečuje súčinnosť a koordinovanie prác v RCR ÚĽUV Košice s oddelením hospodárskej správy, s oddelením marketingu a PR a s ďalšími pracoviskami ÚĽUV,
9. z titulu funkčného zaradenia vykonáva úlohu odborného garanta príslušných projektov, svojim podpisom overuje ročnú plánovaciu dokumentáciu všetkých projektov realizovaných regionálnym centrom vrátane ich rozpočtu,
10. kontroluje vecné plnenie úloh vo zverených projektoch a predkladá informácie na poradách vedenia,
11. vykonáva finančnú kontrolu pri realizovaných projektoch, schvaľuje čerpanie podľa platných rozpočtov projektov,
12. navrhuje menovania, resp. zmenu osoby projektového manažéra v príslušných projektoch,
13. predkladá odpočty vecného a finančného plnenia projektov realizovaných regionálnym centrom,
14. vykonáva predbežnú finančnú kontrolu a zodpovedá za vykonávanie priebežnej finančnej kontroly,
15. podľa čl. IV Platového poriadku ÚĽUV predkladá generálnemu riaditeľovi na schválenie každoročne do 15. januára návrhy na osobný príplatok pre každého zamestnanca na ňou (ním) riadenom pracovisku,
16. zabezpečuje spoluprácu RCR s výtvarníkmi, dizajnérmi a remeselníkmi v regióne pri rozvíjaní výtvarnej stránky tradičných remesiel v súčasnosti,
17. zabezpečuje výtvarno - propagačné, fotografické, audio a videopráce na dokumentačné a propagačné účely RCR,
18. v súčinnosti s oddelením marketingu a PR zabezpečuje vydávanie propagačných tlačovín RCR,
19. zabezpečuje študijné materiály a podklady odborného charakteru pre výučbu tradičných výrobných techník a postupov v spolupráci s etnografmi a inými odbornými pracovníkmi,
20. zabezpečuje lektorov pre kurzovú činnosť v regionálnom centre,
21. zabezpečuje materiál, pracovné pomôcky a náradie do remeselníckych dielní,
22. lektorsky vedie kurzy pre deti, mládež a dospelých,
23. spolupracuje so vzdelávacími inštitúciami rôznych stupňov (základné, stredné i vysoké školy) doma i v zahraničí,
24. zabezpečuje prednáškovú činnosť v podmienkach RCR ÚĽUV Košice,
25. plánuje a zabezpečuje výstavné prezentácie činnosti RCR ÚĽUV Košice,
26. Iniciuje činnosť Klubov remesiel v podmienkach RCR ÚĽUV Košice, vytvára pre ňu podmienky a propaguje ju,
27. formou príspevkov, článkov a správ informuje médiá o výchovno-vzdelávacích aktivitách organizácie,
28. vykonáva zmeny, resp. pripravuje podklady na aktualizáciu internetovej stránky organizácie z okruhu svojich úloh a zodpovedá za aktuálnosť údajov publikovaných o RCR na stránke,
29. priebežne zhromažďuje štatistické údaje o aktivitách RCR ÚĽUV Košice, v polročných intervaloch dopĺňa údaje do vnútropodnikového informačného systému,
30. spolupracuje s príslušnými úsekmi pri zhromažďovaní údajov o organizátoroch kurzov tradičných remesiel v SR,
31. zabezpečuje propagáciu ľudovej umeleckej výroby a súčasných prejavov úžitkového umenia a remesla v podmienkach RCR ÚĽUV Košice formou výstavných a propagačných podujatí, propagačných materiálov, mailingu a pod.,
32. zabezpečuje vypracovanie a aktualizáciu adresárov rôzneho druhu a zasiela úseku starostlivosti o ĽUV aktuálne námety na doplnenie registra výrobcov za sledovanú spádovú oblasť,
33. zodpovedá za dodržiavanie ustanovení zákona o verejnom obstarávaní na ním riadené pracovisko,
34. zabezpečuje archivovanie písomností, základných dokumentov a ostatnej agendy ním riadeného pracoviska,
35. vykonáva inštruktáž po nástupe nových zamestnancov na pracovisko ÚĽUV v rozsahu problematiky, vymedzenej internou smernicou Nástupná prax zamestnancov ÚĽUV,
36. stará sa o odborný rast zamestnancov na úseku, ktorý riadi, navrhuje vhodné formy ich ďalšieho vzdelávania v súlade s potrebami organizácie,

Informácie o výberovom konaní

prihláška do výberového konania
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením doby dosiahnutej riadiacej praxe
- motivačný list
- výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
- overená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
- overená kópia dokladu alebo čestné vyhlásenie o aktívnom ovládaní cudzieho jazyka
- písomný materiál Koncepcia činnosti Regionálneho centra remesiel v rozsahu najviac 10 strán (strednodobá na 2 -5 rokov)
- súhlas so spracovaním osobných údajov
Prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi a prílohami doručte do podateľne ÚĽUV, Obchodná 64, 816 11 Bratislava alebo poštou na adresu ÚĽUV v obálke označenej heslom „Výberové konanie riaditeľ RCR Košice“ v termíne do 4. januára 2016.
Uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kvalifikačné predpoklady, ako aj ďalšie požadované predpoklady, iné kritériá a požiadavky a predložili všetky požadované doklady a prílohy, pozve výberová komisia na výberové konanie.
Bližšie informácie: Silvia Mačicová, +421 908 917 454, [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Pedagogického alebo humanitárneho smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

bezúhonnosť
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
prax v oblasti riadenia kolektívu minimálne 5 rokov
- skúsenosť v kultúrno-výchovnej a vzdelávacej praxi min. 2 roky
- znalosť platných zákonov pre príspevkové organizácie
- aktívna znalosť aspoň jedného cudzieho svetového jazyka (Anglický jazyk, nemecký jazyk...)
- znalosť práce s PC
- skúsenosť s projektovým riadením
- praktická znalosť ľudovej výrobnej techniky vítaná

Štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR zriadená zákonom SNR č. 4/58 Zb.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2364047  Dátum zverejnenia: 30.5.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Platové podmienky v zmysle zákona 553/2003 Z.z.