Post-doktorandská pozícia v oblasti polymérnej/organickej syntézy

Ústav polymérov SAV, v. v. i.

Miesto práce
Dúbravská cesta 9, 845 41 Bratislava 45, Bratislavský kraj
Termín nástupu
ihneď

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre začínajúce a v súčastnosti už i rozbehnuté multidisciplinárne projekty kombinujúce chémické a biomedicínske odbory hľadáme vysoko motivovaného a nadšeného post-doktoranda, ktorý má vedomosti z chémie, prednostne polymérnej/organickej syntézy a súvisiace odborné znalosti. Úspešní uchádzači budú oboznámení s konvenčnými a state-of-the-art nástrojmi. Schopnosť myslieť samostatne a pracovať v tíme je veľmi vítaná. Dobré písomné a ústne komunikačné zručnosti a dobrá úroveň anglického jazyka sú nevyhnutné.

Ponúkame zaujímavú tému, príležitosť pre profesionálny rozvoj, priateľskú pracovnú atmosféru, medzinárodné prostredie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

chémia, biomedicína, polymérna/organická syntéza

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Očakáva sa tvorivosť, invencia, schopnosť pracovať v tíme. Súčasťou požiadaviek sú komunikačné zručnosti a dobrá úroveň anglického jazyka. Absolvovaná post-doktorandská stáž v zahraničí je výhodou.

Laboratórium polymérov založené Dr. Milanom Lazárom na prelome rokov 1962 a 1963 vytvorilo základ pre vznik Ústavu polymérov SAV v roku 1967.

Ústav polymérov SAV vytvoril podmienky pre iniciovanie výskumu v oblasti polymérov ako súčasť chemického výskumu v Slovenskej akadémii vied. V súčasnosti Ústav polymérov SAV predstavuje významné výskumné a vzdelávacie centrum pre základný a aplikovaný výskum v aktuálnych oblastiach polymérnej chémie.

Zameranie ústavu zahrňuje štyri smery:
Syntéza a charakaterizácia polymérov
Kompozitné polymérne materiály
Polymérne biomateriály
Molekulové simulácie polymérov

Ústav polymérov SAV je externá školiaca inštitúcia pre doktorandské štúdium vo vedných odboroch:
Makro chémia
Fyzikálna chémia
Technológia makromolekulových látok

www.polymer.sav.sk

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1957487  Dátum zverejnenia: 15.12.2014