Patolog nebo patoložka pro výzkumné centrum

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i. / BIOCEV

Místo práce
Vestec, Praha - západ

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

České centrum fenogenomiky (CCP) při Ústavu molekulární genetiky AV ČR, v.v.i., které je součástí centra BIOCEV, hledá šikovného patologa nebo patoložku pro posílení týmu histopatologické laboratoře a rozšíření spektra nabízených výzkumných a servisních služeb.

Vybraný uchazeč či uchazečka budou odpovědni za analýzu a vyhodnocení vzorků zejména myších a potkáních tkání.

Předpokládaná náplň práce:

  • patologické vyhodnocení geneticky modifikovaných myších a potkaních, případně i jiných modelů
  • vyhotovení celkové patologické analýzy z předložených vzorků včetně pitvy, vyhodnocení patologií, histopatologické vyhodnocení vytvořené na základě tkáňových řezů, skenování preparátů
  • zkoumání a charakterizaci myších/potkaních fenotypů ve spolupráci s vedoucím histopatologické laboratoře zahrnující pitvy, fotodokumentaci během pitvy, odběr tkání, dohled na průběh zpracování vzorků, histopatologické vyhodnocení a kozultace výsledků
  • dodržování pravidel režimu správné laboratorní praxe (GLP/SLP) a vedení práce laboratorních techniků
  • možnost řídit vlastní výzkumný projekt a aktivně se podílet na jiných vědeckých projektech CCP

U uchazečů/uchazeček předpokládáme veterinární nebo medicínské vysokoškolské vzdělání (případně ekvivalentní vysokoškolský obor), praktické zkušenosti s výzkumem či praxí v histopatologické laboratoři, zejména pak s rutiním prováděním histopatologických analýz a nekropsiemi, a schopnost komunikovat v angličtině. Výhodou jsou zkušenosti s pravidly pro správnou laboratorní praxí, vedením projektů nebo PDX modely.

Nabízíme unikátní práci v mezinárodním prostředí na jedinečném, špičkově vybaveném výzkumném pracovišti ve Vestci u Prahy, zajímavé platové ohodnocení, možnost stáží na spolupracujících pracovištích a účastí na odborných kursech a konferencích v ČR i zahraničí. Zaměstnanecké výhody zahrnují pět týdnů dovolené, stravenky, příspěvek na kartu Multisport a další.

Pozice je nabízena na dobu určitou v délce jednoho roku s možností následného prodloužení.

Přihlášku s aktuálním CV, motivačním dopisem a případnými referencemi (vše v angličtině) zasílejte prostřednictvím tlačítka Odpovědět nebo přímo uvedené kontaktní osobě.

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
ID: 2780504  Dátum zverejnenia: 25.10.2016  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.