Účtovník v rozpočtovej organizácii

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví

Miesto práce
Tomášikova 28c, Ružinov
Termín nástupu
júl 2024
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 700 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

-zabezpečenie, vedenie a komplexné spracovávanie účtovníctva, účtovných dokladov a evidencie
-zabezpečovanie a spracovanie finančného výkazníctva, vrátane štatistických výkazov
-styk s bankovými inštitúciami a štátnou pokladňou, realizácia platieb a úhrad, činnosť finančnej učtárne
-zabezpečenie a spracovanie účtovných závierok, spolupráca pri záverečnom účte
-zabezpečenie a spracovanie povinností vyplývajúcich z daňových zákonov SR
-vykonávanie a dodržiavanie finančnej kontroly v zmysle zákona č. 357/2015 Z. z.
-vykonávanie činnosti inventarizácie a vypracovanie podkladov k inventarizácii
-správa a účtovanie pohľadávok a pokút
-zúčtovanie hotovostných preddavkov a prevody medzi záväzkami
-spolupráca a predkladanie dokladov pre škodovú komisiu
-ekonomické vedomosti z oblasti rozpočtu a spolupráca s rozpočtom

- príspevok zamestnávateľa na DDS, rekreáciu, karta MultiSport

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
IBM Lotus Notes - Základy
VEMA - Základy
Štátna pokladnica - Základy

- základné znalosti účtovníctva v rozpočtovej organizácií
- práca v systéme VEMA výhodou
- práca so štátnou pokladnicou výhodou
- samostatnosť
- zodpovednosť

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví je orgánom štátnej správy pre oblasť regulácie sieťových odvetví s celoštátnou pôsobnosťou. Do pôsobnosti úradu patrí štátna regulácia v sieťových odvetviach, vytváranie a podpora prostredia blízkeho konkurenčnému prostrediu, podpora pôsobenia trhových síl v sieťových odvetviach, ochrana spotrebiteľa, ochrana záujmov držiteľov licencií na dosiahnutie primeranej návratnosti investícií, zabezpečovanie spoľahlivej, hospodárnej a kvalitnej dodávky tovarov a služieb.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Zuzana Kušnierová
E-mail: poslať životopis
ID: 4820399  Dátum zverejnenia: 3.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac