Štátny radca

Úrad na ochranu osobných údajov SR

Miesto práce
Hraničná 12, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Agenda kancelárie úradu; agenda sprístupňovania a zverejňovania informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií), vrátane prípravy návrhov rozhodnutí; kontrola zmlúv súvisiaca so vznikom, zmenou a skončením štátnozamestnaneckého pomeru, pracovného pomeru a dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.

Informácie o výberovom konaní

Predpoklady na prijatie do štátnej služby:
- dosiahnutie veku 18 rokov
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
- bezúhonnosť
- splnenie kvalifikačných predpokladov
- ovládanie štátneho jazyka
Požiadavky na prijatie do štátnej služby:
- zdravotná spôsobilosť na výkon štátnej služby
- VŠ II. stupňa v oblasti práva
- prax v oblasti práva min. 3 roky
- prax v oblasti infozákona výhodou
- znalosť zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií)
- znalosť zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 84/2014 Z. z.
- znalosť zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
- znalosť zákona č. 311/2001 Z. z. zákonník práce
- práca s informáciami, efektívne riešenie úloh
- samostatné riešenie úloh v požadovanej oblasti
- spoľahlivosť, schopnosť pracovať v tíme
- zodpovedný prístup k práci
- dobrý písomný a verbálny prejav, flexibilita
- vodičský preukaz skupiny „B“ – aktívny vodič podmienkou
- znalosť anglického jazyka výhodou
- znalosť Ústavy Slovenskej republiky
- znalosť práce s PC (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, iné aplikácie, internet – email, www)

Zoznam požadovaných dokladov a listín :
a) žiadosť o zaradenie do výberu,
b) vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad o dosiahnutí príslušného vzdelania alebo kópiu týchto dokladov; občan iného členského štátu Európskej únie, občan štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a občan Švajčiarskej konfederácie, pripojí k predloženému dokladu o dosiahnutom vzdelaní aj jeho platnú nostrifikáciu,
c) profesijný štruktúrovaný životopis,
d) výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace prípadne čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
e) čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky alebo o občianstve iného členského štátu Európskej únie, občianstve štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a občianstve Švajčiarskej konfederácie, ak to nevylučuje osobitný predpis,
f) čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
g) čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby, prípadne potvrdenie príslušného lekára o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
h) čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
i) čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, v diplome a v životopise.
(čestné vyhlásenia môžu byť aj na jednom liste)
Do výberu budú zaradení len tí uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady na vykonávanie štátnej služby a zaslali v určenom termíne žiadosť o zaradenie do výberu a všetky požadované doklady a listiny.
Uchádzač, ktorý zaslal žiadosť s požadovanými dokladmi a listinami elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň konania výberu pred jeho začiatkom doručiť žiadosť s požadovanými dokladmi a listinami aj písomne.
Termín podania žiadosti o zaradenie do výberu: najneskôr do 6. apríla 2017.
Rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni služobného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami.
Miesto podania žiadosti: písomne na adresu Úrad na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky, Kancelária úradu, Hraničná 12, 820 07 Bratislava alebo osobne v podateľni Úradu na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky, Hraničná 12, 820 07 Bratislava alebo elektronicky na emailovú adresu: [email protected].
Pri zasielaní súborov v prílohe mailu je potrebné dodržiavať nasledujúce štandardy v súlade s výnosom o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy:
1. pre textové súbory - formát Rich Text Format (.rtf), Hypertext Markup Language (.html, .htm) podľa World Wide Web Consortium (W3C), Portable Document Format (.pdf) mini-málne vo verzii 1.3 a maximálne vo ver¬zii 1.5, Open Document Format (.odt) vo verzii 1.0, Text Format (.txt) v kódovaní UTF-8,
2. pre grafické súbory - formát Graphics Interchange Format (.gif), Portable Network Graphics (.png), Joint Photographic Experts Group (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .jfi, .jif), Tagged Image File Format (.tif, .tiff),gif, jpg, png, tif
3. pre kompresiu súborov - formát ZIP (.zip) vo verzii 2.0 alebo samorozbaľovací ZIP vo verzii 2.0, TAR (.tar), GZIP (.gz), TAR kombinovaný s GZIP (.tgz,.tar.gz)
Zasielané súbory v prílohe musia byť maximálne do 8 MB.

Na obálke a v žiadosti (príp. v predmete e-mailu) je potrebné uviesť číslo výberu: V 2/2017

Kontaktná osoba: Mgr. Jakub Brezina Telefón: 02/32313230

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Kancelária úradu

Ostatné znalosti

Personalistika - Pokročilý
Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Orgán štátnej správy s celoslovenskou pôsobnosťou so sídlom v Bratislave vykonávajúci dozor nad ochranou osobných údajov.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2976950  Dátum zverejnenia: 16.3.2017