Riaditeľ odboru medzinárodných vzťahov a európskych záležitostí

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava, Bajkalská 27
Termín nástupu
dohodou
11. platová trieda v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ide o pozíciu vedúceho zamestnanca, ktorý riadi a zodpovedá za činnosť odboru medzinárodných vzťahov a európskych záležitostí.

V rámci svojej hlavnej činnosti bude zamestnanec vykonávať:
a) koncepčnú, koordinačnú a kontrolnú činnosť, pokiaľ ide o dodržiavanie medzinárodných záväzkov a odporúčaní, ktoré vyplývajú Slovenskej republike v oblasti mierového využívania jadrovej energie ;
b) tvorbu strategických zámerov a pozičných dokumentov a ich presadzovanie v expertných skupinách Rady EÚ (Atomic Question Group - ATO) a Európskej komisie (Instrument for Nuclear Safety Cooperation - INSC, European Nuclear Safety Regulators Group - ENSREG);
c) tvorba stratégie a štátnej politiky členstva SR v medzinárodných organizáciách (MAAE, OECD/NEA, CTBTO).

V rámci hlavnej činnosti vykonáva:
a) koordinuje a kontroluje na celoštátnej úrovní implementáciu medzinárodných odporúčaní vyplývajúcich zo zmlúv a záväzkov (Zmluvy o založení Európskeho spoločenstva pre atómovú energiu (EURATOM), sekundárna legislatíva EÚ, závery Rady EÚ, Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok, Dohovor o jadrovej bezpečnosti, Spoločný dohovor a pod);
b) koordinuje činnosti rezortov a organizácií na vypracovávaní návrhov stanovísk (pozičné dokumenty, stanoviská) za SR k legislatívnym návrhom a iným dokumentom EÚ v rámci pôsobnosti ÚJD SR a ich presadzovanie v rámci expertných skupín ATO, INSC, ENSREG;
c) koordinuje účasť SR na činnostiach v medzinárodných organizáciách v súlade s príslušnými uzneseniami vlády SR.

Ostatné činnosti:
a) koordinácia účasti expertov vysielaných na rokovania do pracovných skupín a výborov inštitúcií EÚ (Rada a Komisia),
b) posudzovanie kompatibility právnych noriem vydávaných ÚJD SR s právne záväznými aktmi EÚ.

štátna služba na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy

Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 06. marca 2017.
Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania: 22. marca 2017.

Počet obsadzovaných miest: 1

Voľné štátnozamestnanecké miesto sa obsadzuje formou výberového konania v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe v platnom znení a interného služobného predpisu ÚJD SR o výberových konaniach a výberoch.

Požadované doklady:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením referenčného čísla ponuky,
- kópia vysvedčenia alebo diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- kópia diplomu príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo dokladu o štúdiu v zahraničí osvedčujúca ovládanie cudzieho jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise,
- motivačný list,
- čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
- výpis z registra trestov, nie starší ako tri mesiace,
- písomný súhlas s tým, že osobné údaje, ktoré uchádzač poskytne v súvislosti so žiadosťou o zaradenie do výberového konania, môže služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov na účely uskutočnenia výberového konania na danú pozíciu.

Rozhodujúcim pre určenie dátumu podania žiadosti je dátum podania na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni služobného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami. Ak uchádzač podá žiadosť elektronickými prostriedkami, je povinný doručiť žiadosť aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu.

Adresa na zasielanie žiadostí: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo
osobne v podateľni Úradu jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo elektronicky na e-mailovú adresu: [email protected]

Pri zasielaní súborov v prílohe mailu je potrebné dodržať nasledujúce štandardy v súlade s výnosom o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy:
1. pre textové súbory - formát Rich Text Format (.rtf), Portable Document Format (.pdf) minimálne vo verzii 1.3, Text Format (.txt) v kódovaní UTF-8,
2. pre grafické súbory - formát Graphics Interchange Format (.gif), Portable Network Graphics (.png), Joint Photographic Experts Grup (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .jfi, .jif), Tagged Image File (.tif,.tiff, .gif, .jpg, .png,)
3. pre kompresiu súborov - formát ZIP (.zip) vo verzii 2.0 alebo samorozbaľovací ZIP vo verzii 2.0.
Zasielané súbory v prílohe musia byť maximálne do 8 MB.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické zameranie vítané

Vodičský preukaz

B

Nevyžaduje sa.
Oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami: nevyžaduje sa v čase nástupu do zamestnania, ale predmetné miesto je spojené s oboznamovaním sa s utajovanými skutočnosťami na stupeň tajné, takže úspešný uchádzač po nástupe bude musieť prejsť bezpečnostnou previerkou na uvedený stupeň.

Požadované odborné znalosti :
- všeobecný prehľad v oblasti využívania jadrovej energie v Slovenskej republike i v zahraničí;
- všeobecný prehľad o jadrovej energetike v Slovenskej republike, o jadrových zariadeniach v SR a ich technických parametroch;
- všeobecný prehľad o bezpečnostných aspektoch a konceptoch v jednotlivých etapách existencie jadrových zariadení;
- všeobecný prehľad o európskej legislatíve a medzinárodných zmluvách v oblasti využívania jadrovej energie vrátane európskych pracovných komisií a nástrojov v tejto oblasti;
- všeobecný prehľad o činnosti Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), Nuclear Energy Agency OECD, CTBTO;
- znalosti všeobecne záväzných právnych predpisov, osobitne znalosti zákona č. 541/2004 Z.z. o mierovom využívaní jadrovej energie (atómový zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a jeho vykonávacích predpisov,
- zákona č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 10/1996 Z. z.;

Ďalšie požiadavky na uchádzača:
- aktívna znalosť anglického jazyka slovom i písmom je nevyhnutná, znalosť ďalšieho úradného jazyka EÚ vítaná,
- znalosť práce s PC,
- vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu, prístupnosť, - spoľahlivosť, schopnosť pracovať v tíme,
- vodičský preukaz skupiny B.
- prax v oblasti prevádzky jadrových zariadení alebo v jadrovej energetike vítaná.

- manažérske schopnosti, vyjednávacie a prezentačné zručnosti, zodpovednosť, inovačný a tvorivý prístup k riešeniu problémov, komunikačné schopnosti, rozhodnosť, presvedčivá argumentácia, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu,
- riadiaca prax vítaná,
- ovládanie práce s PC.

Úrad je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
ÚJD SR je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2903642  Dátum zverejnenia: 7.2.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 11. platová trieda v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe