Hlavný štátny radca - Odbor systémov, komponentov a stavebných konštrukcií - štátnozamestnanecké miesto

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Okružná 5, Trnava, okres Trnava
Termín nástupu
dohodou
10. platová trieda v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná činnosť:
Štátny dozor nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení zameraný na bezpečnostné systémy vrátane ich systémov a kontroly riadenia.

Koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti dozoru nad jadrovou bezpečnosťou pri hodnotení bezpečnostných riadiacich systémov a riadiacich systémov so vzťahom k bezpečnosti s celoštátnou pôsobnosťou.

V rámci hlavnej činnosti vykonáva:
Výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení v zmysle zákona č. 541/2004 Z. z.

Koordinačná činnosť v oblasti dozoru nad jadrovou bezpečnosťou pri hodnotení bezpečnostných riadiacich systémov a riadiacich systémov so vzťahom k bezpečnosti včítane ich napájania s prihliadnutím na medzinárodné prístupy v tejto oblasti.

Hodnotenie správnosti vyhodnocovania výsledkov odborných prehliadok a odborných skúšok (revízií) elektrotechnických zariadení a zariadení SKR (nie len vybraných) prekladaných držiteľmi povolení pri:
o kontrole prevádzkových kontrol podľa platných programov na prevádzkovaných JZ,
o kontrole výsledkov revízií pri stavebných skúškach (pomontážnych kontrolách zhody) na JZ vo výstavbe,
o kontrole výsledkov revízií pri stavebných skúškach (pomontážnych kontrolách zhody) po ukončení realizácie projektových zmien na prevádzkovaných JZ.
Hodnotenie pravosti podkladov použitých pri vyhodnocovaní revízií príslušných elektrotechnických zariadení a zariadení SKR.
Kontrola nápravných opatrení prijatých po nevyhovujúcich revíziách.
Sledovanie vývoja nových požiadaviek a doporučení MAAE, WENRA a OECD/NEA pre oblasť elektro a SKR v JZ.

Prezentácia slovenského prístupu k hodnoteniu bezpečnostných riadiacich systémov a riadiacich systémov so vzťahom k bezpečnosti pred medzinárodnými inštitúciami.
Samostatné vykonávanie odborných špecializovaných prác s vysokými nárokmi na analýzu problémov v oblasti jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení.

Vykonávanie analýz vplyvu komponentov a systémov na spoľahlivú činnosť zariadení s priamym vplyvom na jadrovú bezpečnosť jadrových zariadení.

Tvorba koncepcií v oblasti zvyšovania jadrovej bezpečnosti prevádzkovaných a novobudovaných jadrových zariadení.

Hodnotenie bezpečnostnej dokumentácie a projektových zmien zariadení s priamym vplyvom na jadrovú bezpečnosť jadrových zariadení.

Hodnotenie, analýza a určovanie nápravných opatrení bezpečnostne osobitne významných udalostí a havárií v prevádzke jadrových zariadení.

Posudzovanie deterministických a pravdepodobnostných analýz bezpečnosti jadrových zariadení.

Koordinácia a kontrolná činnosť vrátane vedenia kontrolnej akcie alebo skupiny v rozsahu pôsobnosti úradu.

Účasť na preberacích skúškach vybraných zariadení u ich dodávateľov (FAT) aj v zahraničí.
Koordinovanie a štandardizácia v oblasti dozoru nad jadrovou bezpečnosťou.

Koordinačná a metodická činnosť pre oblasť dozoru nad jadrovou bezpečnosťou a spôsobilosťou vybraných zariadení a nad určenými činnosťami vykonávanými právnickými a fyzickými osobami.

Posudzovanie technických a technologických riešení stavebných zámerov v oblasti využívania jadrovej energie v procese ich prípravy.

Príprava rozhodnutí s novými koncepčnými výstupmi a riešeniami problematiky jadrovej bezpečnosti.

Posudzovanie plánov vyskúšania vybraných zariadení za oblasť strojnej technológie, elektro a SKR pred uvádzaním jadrového zariadenia do prevádzky.

Posudzovanie programov uvádzania jadrového zariadenia do prevádzky z pohľadu skúšok vybraných zariadení.

Tvorba všeobecne záväzných právnych predpisov, bezpečnostných návodov a rozhodnutí.

Ostatné činnosti:
Vypracovávanie odborných hodnotení, rozborov, stanovísk a analýz v rámci bezpečnostného a technického posudzovania potrebného pre vnútorné a vonkajšie rozhodovacie činnosti ÚJD SR.

Počet obsadzovaných miest: 1

Požadované doklady:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberu s uvedením referenčného čísla ponuky,
- kópia vysvedčenia alebo diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- kópia diplomu príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo dokladu o štúdiu v zahraničí osvedčujúca ovládanie cudzieho jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka (ak je uvedený v ďalších požadovaných schopnostiach),
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise,
- motivačný list,
- čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
- výpis z registra trestov nie starší ak tri mesiace,
- písomný súhlas s tým, že materiály ktoré uchádzač poskytne v súvislosti so žiadosťou o zaradenie do výberu môže služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov na účely uskutočnenia výberu na danú pozíciu.

Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 11. novembra 2016.
Dátum konania výberu: 23. novembra 2016.
Na oneskorene zaslané žiadosti o zaradenie do výberu sa neprihliada. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni služobného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami. Ak uchádzač podá žiadosť elektronickými prostriedkami, je povinný doručiť žiadosť aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu.
Na adresu: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo osobne v podateľni Úradu jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo elektronicky na e-mailovú adresu: [email protected]
Pri zasielaní súborov v prílohe mailu je potrebné dodržať nasledujúce štandardy v súlade s výnosom o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy:
1. pre textové súbory - formát Rich Text Format (.rtf), Portable Document Format (.pdf) minimálne vo verzii 1.3, Text Format (.txt) v kódovaní UTF-8,
2. pre grafické súbory - formát Graphics Interchange Format (.gif), Portable Network Graphics (.png), Joint Photographic Experts Grup (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .jfi, .jif), Tagged Image File (.tif,.tiff, .gif, .jpg, .png,)
3. pre kompresiu súborov - formát ZIP (.zip) vo verzii 2.0 alebo samorozbaľovací ZIP vo verzii 2.0.
Zasielané súbory v prílohe musia byť maximálne do 8 MB.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ vzdelanie 2. stupňa, prírodné vedy alebo technické zameranie - elektrotechnika - špecializácia informatika/elektronika vítané

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

IBM Lotus Notes - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Access - Základy
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Osobitné kvalifikačné predpoklady: nevyžadujú sa v čase nástupu do zamestnania, avšak úspešný uchádzač bude musieť vykonať inšpektorskú skúšku podľa zákona č. 541/2004 Z. z.

Požadované odborné znalosti :
- znalosti všeobecne záväzných právnych predpisov, osobitne znalosti zákona č. 541/2004 Z.z. o mierovom využívaní jadrovej energie (atómový zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a jeho vykonávacie predpisy,
- zákona č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov,
- zákona č. 10/1996 Z. z.,
- všeobecný prehľad o štruktúre bezpečnostných štandardov MAAE.
Ďalšie požiadavky na uchádzača:
- aktívna znalosť anglického jazyka,
- znalosť práce s PC,
- vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu, prístupnosť, - spoľahlivosť, schopnosť pracovať v tíme,
- vodičský preukaz skupiny B.
- prax v oblasti riadiacich, organizačných, resp. výkonných činností pri údržbe systémov a komponentov jadrových zariadení vítaná.

Úrad je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
ÚJD SR je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2780031  Dátum zverejnenia: 24.10.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 10. platová trieda v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe v znení neskorších predpisov