Štátny radca - odbor ekonomiky - hospodárenie s verejnými prostriedkami

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Bajkalská 27, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
9. platová trieda podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná činnosť:
- tvorba koncepčných dokumentov na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy, koncepčná a metodická činnosť v hospodárení s verejnými prostriedkami .

V rámci hlavnej činnosti vykonáva:
- tvorba programu dlhodobého rozvoja v oblasti hospodárenia s verejnými prostriedkami pri správe majetku štátu,
- analytická činnosť pri príprave návrhu rozpočtu v oblasti registra investícií a údržby majetku,
- vypracovanie analýz hospodárenia s majetkom a premietnutie analýz do konkrétnych návrhov a opatrení,
- príprava vecných stanovísk pri príprave nájomných zmlúv a zmlúv o prevode správy majetku,
- kontrola a usmerňovanie činnosti pri hospodárení s hnuteľným a nehnuteľným majetkom, samostatná odborná činnosť pri vykonávaní evidencie majetku štátu v správe úradu,
- spracovanie čiastkových podkladov do návrhu záverečného účtu rozpočtovej kapitoly,
- vyhodnocovanie plnenia úloh z uznesení vlády z oblastí týkajúcich sa správy majetku štátu.

Ostatné činnosti:
- spolupráca pri zabezpečovaní správy budovy,
- koordinácia procesu vykonania inventarizácie majetku úradu
- koordinovanie procesu vyraďovania hmotného a nehmotného majetku likvidáciou, predajom, bezodplatným prevodom,
- spracovanie reportov a výkazov z oblasti správy majetku,
- zabezpečovanie nákupu drobného majetku, kancelárskych potrieb a všeobecného materiálu, zabezpečenie prevádzkyschopnosti strojov, prístrojov a zariadení,
- spolupráca pri určovaní technických špecifikácií vybraných tovarov obstarávaných cez Elektronický kontraktačný systém.

Počet obsadzovaných miest: 1

Požadované doklady:
- písomná žiadosť o prijatie do zamestnania s uvedením referenčného čísla ponuky,
- kópia vysvedčenia alebo diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- kópia výpisu z registra trestov nie staršieho ako tri mesiace,
- písomný súhlas s tým, že osobné údaje, ktoré uchádzač poskytne, môže služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov na účely výberu na uvedené pracovné miesto.

štátna služba

Informácie o výberovom konaní

Termín na zaslanie žiadosti: 7. november 2016
Dátum konania výberu: 15. novembra 2016
Požadované odborné znalosti :
- zákon č. 278/1993 Z. z. o správe majektu štátu,
- zákon č. 374/2014 Z. z. o pohľadávkach štátu,
- zákon č. 357/2015 Z. z. o finačnej kontrole a audite,
- zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe v platnom znení,
- zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
- § 4 zákona č. 541/2004 Z. z. atómový zákon,
- Ústava SR - zákon č. 460/1992 Z. z. - povinnosti a oprávnenia štátnych orgánov,
- zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov.
Zaujala Vás táto pracovná pozícia?
Pošlite nám svoj životopis na adresu: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo osobne podajte v podateľni Úradu jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo elektronicky na e-mailovú adresu: [email protected].

Pri zasielaní súborov v prílohe mailu je potrebné dodržať nasledujúce štandardy v súlade s výnosom o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy:
1. pre textové súbory - formát Rich Text Format (.rtf), Portable Document Format (.pdf) minimálne vo verzii 1.3, Text Format (.txt) v kódovaní UTF-8,
2. pre grafické súbory - formát Graphics Interchange Format (.gif), Portable Network Graphics (.png), Joint Photographic Experts Grup (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .jfi, .jif), Tagged Image File (.tif,.tiff, .gif, .jpg, .png,)
3. pre kompresiu súborov - formát ZIP (.zip) vo verzii 2.0 alebo samorozbaľovací ZIP vo verzii 2.0.
Zasielané súbory v prílohe musia byť maximálne do 8 MB.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

- odolnosť voči časovému stresu,
- proaktívny a flexibilný prístup k riešeniu problémov,
- ochota samoštúdia a schopnosti ďalšieho rozvoja,
- dobré komunikačné schopnosti.

Úrad je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
ÚJD SR je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2780023  Dátum zverejnenia: 24.10.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 9. platová trieda podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe