Účtovník/Účtovníčka v subjekte verejnej správy - odbor ekonomiky

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Bajkalská 27, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov a nariadenia vlády SR č. 432/2016 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh pracovného pomeru: na dohodu a od 1.1.2017 na plný úväzok

Komplexné vedenie podvojného účtovníctva v subjekte verejnej správy:
- výkon predbežnej kontroly účtovných dokladov z formálneho hľadiska;
- riadne a včasné účtovanie rôznych typov položiek (bankové výpisy, pokladňa, interné doklady, odberateľské a dodávateľské faktúry, a pod.);
- zodpovednosť za správne zaúčtovanie jednotlivých položiek v súlade s platnou legislatívou a internými predpismi úradu v stanovených termínoch;
- komunikácia s kontrolnými, daňovými úradmi, audítormi a ostatnými inštitúciami v súvislosti s účtovnými dokladmi;
- komunikácia s tvorcom SW, v ktorom sa vedie účtovníctvo úradu, pri riešení problémov a návrh úprav SW;
- v prípade vzniku pohľadávky z neuhradenia úradom vystavenej faktúry realizácia príslušných krokov na jej vymoženie v zmysle interného predpisu;
- odovzdanie účtovných dokladov na úschovu v zmysle platných predpisov;
- spracovanie konsolidačného balíka pre účely spracovania konsolidovanej účtovnej závierky subjektu verejnej správy za príslušné roky;
- spracovanie účtovných a štatistických výkazov, účtovných závierok, poznámok k závierke pri dodržiavaní platnej štruktúry výkazov, ich obsahovej a vecnej náplni a dodržiavaní termínov stanovených pre ich predkladanie.

Počet obsadzovaných miest: 1

Požadované doklady:
- písomná žiadosť o prijatie do zamestnania s uvedením referenčného čísla ponuky,
- kópia vysvedčenia alebo diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- kópia výpisu z registra trestov nie staršieho ako tri mesiace,
- písomný súhlas s tým, že osobné údaje, ktoré uchádzač poskytne, môže služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov na účely výberu na uvedené pracovné miesto.

zamestnanec pri výkone prác vo verejnom záujme

Informácie o výberovom konaní

Zaujala Vás táto pracovná pozícia?
Pošlite nám svoj životopis na adresu: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo osobne podajte v podateľni Úradu jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava 27 alebo elektronicky na e-mailovú adresu: [email protected].

Pri zasielaní súborov v prílohe mailu je potrebné dodržať nasledujúce štandardy v súlade s výnosom o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy:
1. pre textové súbory - formát Rich Text Format (.rtf), Portable Document Format (.pdf) minimálne vo verzii 1.3, Text Format (.txt) v kódovaní UTF-8,
2. pre grafické súbory - formát Graphics Interchange Format (.gif), Portable Network Graphics (.png), Joint Photographic Experts Grup (.jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .jfi, .jif), Tagged Image File (.tif,.tiff, .gif, .jpg, .png,)
3. pre kompresiu súborov - formát ZIP (.zip) vo verzii 2.0 alebo samorozbaľovací ZIP vo verzii 2.0.
Zasielané súbory v prílohe musia byť maximálne do 8 MB.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické/účtovníctvo

Ostatné znalosti

Fakturácia - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

- minimálne 2-ročné skúsenosti v oblasti komplexného účtovníctva,
- orientácia v aktuálnej platnej legislatíve,
- znalosť v účtovníctve rozpočtovej organizácie vítaná,
- odolnosť voči časovému stresu,
- proaktívny a flexibilný prístup k riešeniu problémov,
- ochota samoštúdia a schopnosti ďalšieho rozvoja,
- dobré komunikačné schopnosti.

Úrad je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
ÚJD SR je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2705830  Dátum zverejnenia: 26.8.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov a nariadenia vlády SR č. 432/2016 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov...