Špecialista pre bezpečnosť Linuxových platforiem

Unlimit Recruitment, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Špecialista pre bezpečnosť u nášho klienta bude zastrešovať IT bezpečnostné projekty v plnom rozsahu (A-Z) vo verejnom a/alebo súkromnom sektore. Práca zahŕňa najmä komunikáciu s klientami, zbieranie požiadaviek, analýzu, vypracovanie štruktúry, návrh riešenia, implementáciu, následnú post implementáciu a parametrizáciu riešení/produktov, prípadne neskôr vedenie vlastného tímu. Ide o vytvorenie nového tímu v oblasti IT bezpečnosti.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Informačné technológie

Náš klient je mladá, flexibilná a dynamická spoločnosť, pôsobiaca na trhu informačných technológií takmer 10 rokov. Za toto krátke obdobie sa stala lídrom v oblasti poskytovania certifikačných služieb, ktoré poskytuje prostredníctvom vlastnej certifikačnej autority a akreditovanej certifikačnej autority. Rýchly rast dosiahla aj vďaka vlastnému vývoju aplikácií a produktov súvisiacich s problematikou elektronického podpisu, PKI a rozvoju oblasti informačnej bezpečnosti.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

2

Technické požiadavky

- skúsenosti implementáciou servera v sieti jeho zabezpečenia, konfiguráciou základných služieb (web server, DNS, mail, web proxy, ftp, ssh, ntp...), ich zabezpečenia a znalosti ich zraniteľností
- skúsenosti s implementáciou mechanizmov vysokej dostupnosti
- skúsenosti s administráciou bezpečnostných mechanizmov servera a jeho služieb a znalosť princípov ich fungovania
- skúsenosti s implementáciou RDBMS (napr. MySQL) a nastavením bezpečnostných mechanizmov RDBMS
- základné praktické znalosti SQL a princípov útokov zameraných na SQL
- praktická znalosť min 1 skriptovacieho jazyka (vrátane shellu)
- Znalosť TCP/IP
- znalosť bežne používaných aplikačných protokolov, ich bezpečnostných mechanizmov a zraniteľností (DNS,HTTP,TLS,SMTP,IMAP,POP,SSH,LDAP,..)
- prehľad o princípoch základných kryptografických algoritmov a ich použití
- praktické skúsenosti s open source bezpečnostnými nástrojmi
- skúsenosti s implementáciou bezpečnostného softvéru tretích strán
- Orientácia v bezpečnostných štandardoch
- prax v oblasti bezpečnosti minimálne 2 roky.
Vítané sú
- predchádzajúce programátorské skúsenosti
- profesionálne certifikácie v oblasti bezpečnosti

Netechnické požiadavky

- záujem o oblasť bezpečnosti
- chuť vzdelávať sa a absorbovať nové veci
- znalosť AJ minimálne na úrovni porozumenia odborných textov a mailovej komunikácie
- schopnosť práce v tíme

Recruitment company with focus on IT jobs.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2113259  Dátum zverejnenia: 18.5.2015