Vedúci Oddelenia medzinárodných vzťahov - výberové konanie

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Miesto práce
Bratislava
1 800 EUR/mesiacUvedený plat je funkčný plat v súlade s ustanoveniami zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorý už zohľadňuje aj príplatky (základná zložka mzdy v 7.platovej triede v 1. platovom stupni je 973,00€)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Univerzita Komenského v Bratislave, v zastúpení prof. JUDr. Marek Števček, DrSc., rektor, v súlade so zákonom NR SR č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vypisuje výberové konanie na obsadenie pracovného miesta

„Vedúci Oddelenia medzinárodných vzťahov“

Náplň práce:

zabezpečuje vyslania a prijatia v rámci medzinárodných a univerzitných dohôd;

vybavuje zahraničnú korešpondenciu RUK v rozsahu spolupráce s partnerskými univerzitami a ďalšími inštitúciami v zahraničí;

zabezpečuje prijatia oficiálnych zahraničných hostí a delegácií na UK, participuje na organizovaní medzinárodných konferencií, kolokvií, seminárov a prednáškových vystúpení hostí na pôde UK, dbá na dodržiavanie protokolu a spoločenskej etikety v podmienkach UK;

reprezentuje UK v zahraničí na odborných seminároch, konferenciách a pod.;

zabezpečuje vysielanie členov Vedenia UK, zamestnancov RUK a zamestnancov súčastí UK do zahraničia;

poskytuje fakultám UK najnovšie informácie týkajúce sa vzťahov UK so zahraničím,

sprostredkúva ponuky pre rozširovanie spolupráce a informácie ohľadom mobilít pre zamestnancov aj študentov UK;

zodpovedá za eviduje platné medzinárodné zmluvy UK s partnermi v zahraničí do systému elektronickej evidencie zmlúv podľa osobitného predpisu; posudzuje a zodpovedá za obsah uzatváraných medzinárodných zmlúv

metodicky riadi a participuje poradensky na medzinárodnej projektovej spolupráci;

spravuje a aktualizuje webovú stránku (aj v anglickom jazyku) so všetkými relevantnými informáciami pre realizáciu medzinárodnej spolupráce na všetkých úrovniach UK;

zabezpečuje agendu prijímania a vysielania zahraničných študentov, pedagógov, výskumníkov a stážistov v oblasti legislatívy, najmä z tretích krajín;

zbiera dáta o podmienkach vstupu na územie SR pre cudzincov, najmä z tretích krajín;

zisťuje a sprostredkúva podmienky legalizácie pobytu cudzincov podľa účelu pobytu v SR a podľa krajín pôvodu;

spracúva a sprístupňuje relevantnú dokumentáciu v anglickom jazyku,

udržiava aktívne kontakty s konzulárnymi oddeleniami Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Úradom hraničnej a cudzineckej polície prezídia Policajného zboru (ďalej len „úrad“);

udržiava aktívny kontakt s veľvyslanectvami, agentúrami pre medzinárodnú spoluprácu a združeniami, v ktorých je UK členom;

vybavuje skupinové termíny na úrade pre UK;

získava a sprostredkúva relevantné informácie ohľadom poistenia a zdravotnej starostlivosti pre cudzincov na území SR;

poskytuje servisné služby a informácie ohľadom pobytu cudzincov a ich rodinných príslušníkov na UK priamo alebo prostredníctvom fakúlt UK, týkajúce sa najmä zamestnávania rodinných príslušníkov, možností predškolského a školského vzdelávania, možnosti štúdia slovenského jazyka;

vytvára jednotnú koncepciu minimálnych podmienok pre prijímanie cudzincov v rámci UK (podmienky na pracovisku, proces prijímania a uvedenia do kolektívu);

vytvára schémy krízového managementu v rámci študentských mobilít;

zverejňuje relevantné informácie na webových stránkach Oddelenia medzinárodných vzťahov;

poskytuje poradenstvo pre fakulty UK;

sleduje geopolitickú situáciu vo svete a vyhľadáva teritóriá pre získanie potenciálnych záujemcov s ohľadom na študijnú ponuku a personálne možnosti UK;

vypracúva v spolupráci s fakultami UK a s Oddelením pre vzťahy s verejnosťou na RUK jednotný koncept propagácie UK a rotácie na progresívnych veľtrhoch.

• 5 dní dovolenky navyše (celkom 25 dní dovolenky, nad 33 rokov 30 dní dovolenky za rok)

• 0,5 hod. skrátený pracovný čas denne oproti súkromnému sektoru (7,5 hodinový denný pracovný čas)

• Možnosť výkonu časti pracovného fondu z domu

• Príspevok na III. pilier DDS

• MultiSport karta (aj pre rodinného príslušníka)

• Finančná odmena pri pracovných a životných výročiach

• Rekreácia v rekreačných zariadeniach UK – na Richňave pri Banskej Štiavnici, v Modre - Harmónii, či Modre - Piesok za zvýhodnenú cenu (aj pre rodinného príslušníka)

• Zľavy na produkty u partnerov UK

• Školenia internými aj externými školiteľmi

• Odborné konferencie

• Kurzy cudzích jazykov

• Množstvo ďalších benefitov podľa Kolektívnej zmluvy

Zoznam požadovaných dokladov, ktoré je potrebné zaslať pre zaradenie do výberového konania:

- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- štruktúrovaný životopis s prehľadom doterajšej odbornej praxe v slovenskom jazyku,
- kópia dokladu o najvyššie dosiahnutom vzdelaní,
- čestné vyhlásenie o plnej spôsobilosti na právne úkony,
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon danej pozície.

V prípade, ak uchádzač nezašle všetky požadované doklady, na žiadosť o zaradenie do výberového konania sa neprihliada.

Forma výberového konania: pohovor

Zaslaním prihlášky do výberového konania dáva uchádzač súhlas so spracovaním osobných údajov podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Viac informácií o ochrane osobných údajov nájdete na https://uniba.sk/ochrana-osobnych-udajov.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania SPOLU S POŽADOVANÝMI DOKLADMI preukazujúcimi plnenie požiadaviek zasielajte na emailovú adresu [email protected] alebo v tlačenej podobe na adresu:
Univerzita Komenského v Bratislave, Šafárikovo nám. č. 6, P.O.Box 440, 814 99 Bratislava; s označením „Výberové konanie: Vedúci Oddelenia medzinárodných vzťahov“ v termíne do 10.05.2024. Na žiadosti podané po stanovenom termíne sa neprihliada.

Na výberové konanie budú pozvaní len uchádzači, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky a ktorí doručili všetky požadované doklady v stanovenej lehote.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

10.5.2024 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

medzinárodných vzťahov, medzinárodnej spolupráce, medzinárodných projektov, resp. podobnej oblasti

Počet rokov praxe

5

výborné komunikačné schopnosti,

systematické a analytické myslenie,

samostatnosť,

dôslednosť,

schopnosť stanovovať priority, ciele a zlepšovať výkon pracovného tímu.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) je moderná európska univerzita, je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. V roku 2019 oslávila 100. výročie svojho založenia. Ako jediná slovenská vysoká škola sa pravidelne umiestňuje v celosvetových rebríčkoch najlepších univerzít sveta. Na 13 fakultách poskytuje najširší výber študijných programov (vyše 900) v troch stupňoch, pričom viaceré z nich sú na Slovensku jedinečné. Na výber je zo širokej škály oblastí ľudského poznania – od medicíny cez humanitné a sociálne vedy, prírodné vedy, matematiku až po teológiu.

UK je výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov. Viacerí študenti sú tak už počas štúdia súčasťou významného výskumu a môžu sa aktívne zapojiť do riešenia projektov a grantov či sa zúčastňovať na odborných stážach (aj v zahraničí).

Kontakt

Kontaktná osoba: JUDr. Jana Hardoňová
E-mail: poslať životopis
ID: 4805291  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac