Administrátor fondov Global Securities Services

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce:

  • Administratívne zabezpečenie výkonu funkcie depozitára pre fondy dôchodkových a doplnkových dôchodkových správcovských spoločností v súlade s platnou legislatívou (Zákon č. 43/2004 Zb. o starobnom dôchodkovom sporení, Zákon č.650/2004 Zb. o doplnkovom dôchodkovom sporení, Zákon č. 203/2011 Zb. o kolektívnom investovaní)
  • Schvaľovanie investičných zámerov, pravidelné oceňovanie portfólia cenných papierov, samostatné nastavenie/spracovanie v automatizovanom systéme depozitára
  • Kontrola výpočtu aktuálnej hodnoty dôchodkových jednotiek a NAV, kontroly zákonných a štatutárnych investičných limitov klientov depozitára
  • Spracovanie informácií od klientov pre účely kontrolnej činnosti depozitára
  • Príprava reportingu pre klientov a regulátora z automatizovaného systému depozitára
  • Komunikácia s klientmi, regulátorom a ostatnými oddeleniami banky v súvislosti so zabezpečením činnosti depozitára fondov
  • Aktívna účasť na zlepšovaní procesov a informačných systémov

Požiadavky na kandidáta:

  • VŠ vzdelanie ekonomického zamerania
  • Prax v bankovníctve alebo v oblasti kapitálového trhu aspoň 3 roky, výhodou prax v oblasti depozitára alebo v správcovskej spoločnosti
  • Anglický jazyk – aktívna znalosť slovom aj písmom je podmienkou
  • Orientácia v oblasti cenných papierov na kapitálovom trhu (vysporiadanie a správa cenných papierov)
  • Pokročilá znalosť MS Office výhodou
  • Skúsenosti so systémom pre oceňovanie cenných papierov depozitára alebo správcovskej spoločnosti
  • Dobré komunikačné schopnosti
  • Logické a analytické myslenie, systematický prístup
  • Snaha vzdelávať sa, aktívny prístup
  • Schopnosť samostatnej aj tímovej práce
  • Zodpovednosť, spoľahlivosť

Ponúkame:

  • Zázemie najsilnejšej bankovej skupiny v CEE
  • Zaujímavé platové ohodnotenie a benefitný zamestnanecký systém
  • Možnosti profesijného rozvoja a rastu
  • Otvorenú firemnú kultúru, dynamické a priateľské prostredie

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

UniCredit Bank má modernú firemnú kultúru. Riadi sa hodnotami tzv. Charty integrity, ktorá v rámci celej skupiny definuje základné hodnoty ako východisko správania sa a konania. Je postavená na pilieroch – čestnosť, rešpekt, sloboda, transparentnosť, vzájomnosť a dôvera.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2242860  Dátum zverejnenia: 4.9.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.