Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Krajské stredisko ÚNSS – Bratislava, Sekulská 1, 842 50 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
16.02.2015
Mzdové podmienky (brutto)
500 Eur / mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie sociálnej diagnostiky klienta – zodpovednosť za prvý kontakt s klientom
- poskytovanie odbornej pomoci a v spolupráci s klientom navrhovanie a realizácia riešenia sociálnej situácie klienta,
- poskytovania základného a špecializovaného sociálneho poradenstva vo vzťahu k zrakovo postihnutému klientovi (sociálno – právne, vyrovnávanie sa s postihnutím, poradenstvo pre sociálne prostredie klienta, vzdelávanie, uplatnenie sa na trhu práce a pod...),
- poskytovanie nácviku a výučby jednotlivých zručností sociálnej rehabilitácie,
- vykonávanie skupinovej práce s klientmi,
- spolupráca pri tvorbe, realizácii a vyhodnocovaní individuálnych rozvojových plánov,
- vykonávanie vyhľadávacej činnosti osôb so zrakovým postihnutím vo svojom kraji.

- zaujímavá práca
- nové kontakty
- možnosť profesionálneho rastu

Životopisy spolu s motivačným listom zasielajte do 31.01.2015
elektronicky na e-mail: [email protected]

Vyhradzujeme si právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí postúpia do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca / Špeciálna pedagogika

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

Požadovaná prax: minimálne 1-ročná prax v sociálnej sfére, akceptovaná prax:
• Zariadenie podporovaného bývania
• Zariadenie pre seniorov
• Zariadenie opatrovateľskej služby
• Rehabilitačné stredisko
• Domov sociálnych služieb
• Špecializované zariadenie
• Denný stacionár
• Poskytovatelia odborných činností v súlade s § 16 zákona 448/2008 o Sociálnych službách
• Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny

Ďalšie požiadavky na zamestnanca:
• Proaktívnosť, flexibilita, schopnosť pracovať s ľuďmi a v tíme
• Dobrá organizácia práce, adekvátne komunikačné zručnosti, odolnosť voči stresu, sociálne cítenie

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Naším poslaním je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1662491  Dátum zverejnenia: 19.1.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 500 Eur / mesiac