Riaditeľ/ka Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi

Trenčiansky samosprávny kraj

Miesto práce
Hornonitrianske múzeum, Košovská cesta, Prievidza
Termín nástupu
01.11.2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 400 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Komplexne zabezpečuje plnenie úloh múzea vo všetkých oblastiach, ako vyplývajú zo zriaďovacej listiny,
- Organizuje, riadi a kontroluje prácu všetkých orgnizačno-odborných jednotiek múzea a všetkých pracovníkov inštitúcie,
- Organizuje zbierkovú činnosť, vedecko-výskumnú, expozičnú, propagačnú, odborno- metodickú z hľadiska prírodovedných a spoločensko-vedných disciplín,
- Zastupuje múzeum navonok, rokuje so zástupcami nadriadeného orgánu, orgánov štátnej a verejnej správy, jednotlivých samospráv regiónu a so zástupcami ostatných subjektov, ktoré prichádzajú do kontaktu s múzeom,
- Vydáva interné organizačné a riadiace normy, poriadky a smernice, vykonáva personálne a organizačné zmeny, vymenúva a odvoláva vedúcich jednotlivých úsekov múzea, členov poradných orgánov a odborných komisií múzea,
- Zodpovedá za ekonomickú činnosť zamestnávateľa, zodpovedá za všetok hnuteľný majetok, zbierkové predmety, ...
- Koordinuje a metodicky usmerňuje projektové aktivity organizácie v rámci využívania prostriedkov EÚ a iných verejných zdrojov,

V zmysle príslušných zákonov týkajúcich sa samosprávy v organizácii v zriaďovateľskej pôsobnosti VÚC

Zoznam dokladov, ktoré musí uchádzač priložiť k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
• žiadosť o účasť na výberovom konaní,
• profesijný štruktúrovaný životopis spolu s prehľadom doteraz vykonávanej praxe,
• motivačný list,
• vypracovaný projekt – zámer smerovania Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi,
• doklad o dosiahnutom stupni vzdelania.

Odmeňovanie je podľa podmienok stanovených zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, základný plat od 1 400,- eur v závislosti od odbornej praxe.

Žiadosť o účasť na výberovom konaní je potrebné zaslať spolu s požadovanými dokladmi (nemusia byť úradne overené fotokópie)

A.) na adresu :
Oddelenie personálneho manažmentu, miezd a krízového riadenia
K dolnej stanici 7282/20A
911 01 Trenčín.
Obálku označiť v ľavom hornom rohu „NEOTVÁRAŤ – VK riaditeľ HM PD“,

alebo B.) e-mailom na adresu:
[email protected] .

Dátum uzávierky prijímania žiadostí o účasť na výberovom konaní je 22.10.2021. Rozhodujúci je dátum na poštovej pečiatke.
Dátum, miesto a čas výberového konania oznámi prihláseným uchádzačom Trenčiansky samosprávny kraj. Predpokladaný termín nástupu je november 2021.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

muzejnictvo, ekonomiku, právo

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Uchádzač o pracovné miesto musí:
a/ byť bezúhonný/á/,
b/ spĺňať osobnostné a morálne predpoklady na požadované miesto,
c/ byť odborne spôsobilý, samostatný, sebavedomý, flexibilný, cieľavedomý, svedomitý, vedieť riešiť odborné problémy, komunikatívny,

Požadované kvalifikačné a odborné predpoklady
• vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
• min. 5 ročná prax na riadiacej pozícii,
• ovládanie práce s PC - Microsoft Office,
• nevyhnutná znalosť zákona č. 206/2009 Z. z. o múzeách a o galériách a o ochrane predmetov kultúrnej hodnoty a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (ďalej len “zákon o múzeách a galériách“)
• základný prehľad platnej legislatívy (zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch) v znení neskorších predpisov, zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov, zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov, zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov).
Iné kritériá a požiadavky
• manažérske zručnosti,
• osobnostné predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme,
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
• bezúhonnosť,
• všeobecný rozhľad a orientácia v oblasti kultúry,
• znalosť štátneho jazyka
• znalosť cudzieho jazyka vítaná
• publikačná činnosť vítaná,
• vodičské oprávnenie skupiny „B“.

Úrad verejnej správy, Trenčiansky samosprávny kraj.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 2760938  Dátum zverejnenia: 1.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac