Múzejný pedagóg, sprievodca

Trenčianske múzeum v Trenčíne

Draškovičov kaštieľ - Múzeum Čachtice, Malinovského, Čachtice
Termín nástupu
máj 2024
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- spracovanie systému lektorovania

- samostatná realizácia a zabezpečenie tvorivých dielní a vzdelávacích programov

- spolupráca s kurátormi múzea pri príprave ideových návrhov a obsahového zamerania programov určených pre deti a mládež rozličných stupňov škôl

- príprava - spracovanie ideového a obsahového zámeru, návrh a realizácia vyučovacích hodín

- poskytovanie základných informácií o kaštieli a jeho úlohách pre návštevníkov

- aktívna účasť pri realizácii súvisiacich prezentačných a projektových aktivít kaštieľa

- pokladňa /predaj vstupeniek a suvenírov/

- čistota expozícií

- pracovný čas podľa rozpisu služieb

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona

- účasť na podujatiach konaných zamestnávateľom

- ICOM karta – bezplatné vstupné do svetových múzeí

- mesačný príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie /prac. pomer trvá viac ako 6 mesiacov

Životopis s prehľadom zamestnaní posielajte písomne alebo osobne:
Trenčianske múzeum v Trenčíne, Jilemnického 2, 911 01 TRENČÍN
E-mailom: [email protected]

Požiadavky:

- ukončené úplne stredné vzdelanie

- prax v oblasti tvorivej a interaktívnej práce s ľuďmi

- bezúhonnosť

- samostatnosť

- organizácia a plánovanie práce

- asertivita

- tvorivosť a prezentovanie

- komunikatívnosť a tímová práca

- analyzovanie a riešenie problémov

- pozitívny a svedomitý prístup k práci

- pozitívna orientácia na verejnosť a návštevníka

- výborná znalosť slovenského jazyka slovom a písmom

- ovládanie cudzieho jazyka výhodou

Zachovanie kultúrnych hodnôt a osveta v kultúre formou expozícií a výstav.

Kontakt

Kontaktná osoba: Alexandra Mikušová
Tel.: 032/7434431 kl.37
E-mail: poslať životopis
ID: 4835643  Dátum zverejnenia: 21.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac