Interný prekladateľ (AJ)

TOP PREKLADY, s. r. o.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- preklad textov z angličtiny do slovenčiny a naopak (najčastejšie zmluvy, technické manuály, marketingové texty...)
- práca s prekladateľskými nástrojmi (CAT Tools)
- občasné grafické spracovanie dokumentov pomocou OCR softvéru (zaučíme) a pokročilých funkcií MS Wordu
- občasná výstupná kontrola prekladov a posúdenie kvality externých prekladateľov
- komunikácia, konzultácia a plnenie pokynov projektových manažérov
- práca bude vykonávaná interne v našej spoločnosti

- práca v priateľskej atmosfére mladého kolektívu
- účasť na zaujímavých prekladateľských a v prípade záujmu aj tlmočníckych projektoch
- nadobudnutie cenných skúseností v predmetnom odbore
- spätná väzba ku kvalite prekladu
- pripravené prekladateľské prostredie (PC, CAT Tools, slovníky...)
- účasť na firemných teambuildingových akciách

Záujemcovia, ktorí spĺňajú uvedené kritériá a majú seriózny záujem o ponúkanú pozíciu, pošlú svoj životopis spolu s motivačným listom na adresu "[email protected]", pričom do predmetu e-mailu uvedú "INTERNÝ PREKLADATEĽ". V motivačnom liste záujemca okrem iného uvedie svoje doterajšie prekladateľské skúsenosti (napr. najčastejšie typy prekladaných textov, roky praxe, typy klientov...). Vybraný okruh vhodných kandidátov bude pozvaný na osobný pohovor, ktorého predmetom bude okrem iného aj krátky skúšobný preklad. Táto pozícia nie je vhodná pre čerstvých absolventov. Vopred ďakujeme za zaslané žiadosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

prekladateľstvo alebo iné lingvistické vzdelanie výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

- minimálne 3 roky profesionálnej praxe v prekladaní podmienkou
- ovládanie pokročilých funkcií MS Word podmienkou (automatický obsah, zlomy sekcií, číslovanie, hlavičky, päty, okraje, tabulátory, textové polia atď.)
- znalosť zaužívanej technickej a právnej terminológie angličtiny výhodou
- prípadná znalosť nemčiny výhodou
- skúsenosti s CAT Tools (najmä SDL Trados) výhodou
- zodpovednosť, dôslednosť, precíznosť
- cit pre jazykové vyjadrovanie
- osobnosť, ktorá ľahko zapadne do mladého kolektívu s priateľskou atmosférou

Sme prekladateľská agentúra pôsobiaca na trhu od roku 2006 s klientmi po celom Slovensku aj v zahraničí. Realizujeme rôzne druhy prekladateľských a tlmočníckych projektov, zabezpečujeme právne, technické, ale aj úradné preklady, ponúkame lokalizácie softvérov, grafické spracovanie dokumentov a korektúry textov.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1993764  Dátum zverejnenia: 12.2.2015