IT Support Oracle

TEVA Pharmaceuticals Slovakia, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
agreemend
Mzdové podmienky (brutto)
agreemend

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

* As a Oracle Support Specialist you will participate in our team on delivery and maintenance of business solutions based on Oracle technologies.
* The position requires a broad range of skills and the ability to step in to different roles depending on the size and scope of an engagement within international work environment.
* Implement new or maintain existing business solutions in Oracle area based on user requirements analysis.
* Propose, program or configure, document and test business solutions in Oracle application modules according to the functional and technical requirements.
* Supporting the global operational organization and position management information flow in Oracle.
* Close communication with Oracle development team.
* Running and analyzing data quality reports and coordinating the efforts with respective HR, financial and logistic teams for correction.
* Identify opportunities for continues improvement

Ak vás zaujala pracovná pozícia a spĺňate vyššie uvedené požiadavky, zašlite nám životopis na nižšie uvedený link.

Na pracovný pohovor budú pozvaní kandidáti, ktorí spĺňajú naše kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

* Oracle experience (financial module, logistic module)
* Affinity to IT/ technical work is necessary
* Strong analytical skills and attention to detail
* Fluency in English is a must, Hungarian, Polish are plus
* Support for SK (Bratislava) & CZ (Opava, Prague)
* Willing to travel and stay on-site
* Strong communication skills and ability to interact in a cross-cultural environment
* Team player with good interpersonal skills
* Strong customer orientation
* Ability to approach problems independently
* Stress resistance
* Strong MS Excel skills

Teva je celosvetovým farmaceutickým lídrom a najväčším výrobcom generických liekov na svete, ktorý sa zaväzuje zlepšovať zdravie a zvyšovať prístup ku kvalitným zdravotným riešeniam na celom svete. Naši zamestnanci sú jadrom nášho úspechu s kolegami vo viac ako 80 krajinách.
Ponúkame unikátne rozmanité portfólio produktov a riešenia pre pacientov a neustále vyvíjame riešenia zamerané na pacienta.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2018042  Dátum zverejnenia: 21.5.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: agreemend