HR Administrator with Turkish

Talentor Advanced Search, s.r.o.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

On behalf of our client, one of the biggest technology companies in the world, we are looking for candidates interested in adminsitration and Human Resources career. Job vacancy are suitable mainly for Fresh Graduates, because we don't need any previous experience.

Tasks:

administration of labour-related matters of onboarding and termination of labour contracts
updating of contractual documents within the employment duration
cooperation with local HRs and payroll deparments
participation in the continuous improvement of HR processes
support and contribution to providing standard HR services by processing transactions in line with company regulations and guidelines

What we require:

high school degree
advanced knowledge of Turkish and good knowledge of English
administrative work experience at least 1 year is an advantage
professional experience within HR environment is an advantage
very good knowledge of MS Office programmes
intercultural sensitivity and customer service orientation
excellent communication skills and sense of teamwork
punctuality, proactivity and ability to solve problems quickly

Zaměstnanecké výhody, benefity

well established international company background
opportunity for personal self-realization
opportunity for personal and professional growth within a company that has offices in countries around the world
a system of in-company training and education
an attractive financial package that includes a wide range of employee benefits (additional holiday, spare time activities allowance, flexible hours etc.)

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Jiné neuvedené oblasti

Our client is one of the biggest technology companies in the world

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) a Turecký jazyk - Pokročilý (C1)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Talentor Advanced Search je agenturou orientovanou na lidi.

Pro nás to znamená, že od prvního kontaktu věnujeme uchazečům nadprůměrnou péči.

Každý z Vás je zajímavý a má své místo na trhu práce, možná právě my Vám nabídneme ideální pracovní pozici, která Vám bude vyhovovat a umožní Vaší kariéře start, akceleraci nebo prostě „jen změnu“.

Přesvědčte se sami, že kandidáti jsou pro nás stejně důležití jako naši klienti.

Talentor Advanced Search, s.r.o. - personální agentura kde se budete cítit pohodlně.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

10-19 zaměstnanců
ID: 1810922  Dátum zverejnenia: 23.7.2014