Odborný zamestnanec – ekonóm (odborný pracovník mzdovej agendy)

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Bratislavský kraj
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Obsadzovaná funkcia: odborný zamestnanec – ekonóm (odborný pracovník mzdovej agendy)
Počet obsadzovaných miest: 1

Organizačný útvar: ekonomický odbor

Náplň práce:
Samostatné zabezpečovanie a spracúvanie náročnej mzdovej agendy
- samostatné uplatňovanie všeobecne záväzných právnych predpisov a výklad
zamestnancom v nadväznosti na zákony súvisiace so sociálnou poisťovňou, zdravotnými poisťovňami, úradom práce a daňovými úradmi,
- komplexné zabezpečovanie likvidácie miezd vrátane ročného zúčtovania dane z príjmu, plnenia oznamovacej povinnosti zamestnávateľa voči Sociálnej poisťovni a zdravotným poisteniam,
- vedenie mzdovej evidencie vrátane udržiavania mzdového informačného systému
- posudzovanie a spracovanie podkladov pre čerpanie mzdových prostriedkov v členení na jednotlivé položky,
- poradenská činnosť spojená s nárokmi zamestnancov,
- posudzovanie nároku na uplatnenie nezdaniteľných častí mzdy v zmysle zákona o dani z príjmov a ich priebežné kontrolovanie,
- posudzovanie nároku na nemocenské dávky a ich výšku, náhrad za OČR, MD
- evidovanie a sledovanie nárokov na príplatok k nemocenskému zabezpečeniu v režime štátnej služby
- vedenie evidenčných listov dôchodkového zabezpečenia

Informácie o výbere: predpokladaný termín ukončenia výberu 12.05.2017.

Zoznam požadovaných dokladov: písomná žiadosť do zamestnania, profesijný životopis.
Doklady je možné podať poštou alebo elektronickými prostriedkami najneskôr do 5. 5. 2017 (pri podaní poštou je rozhodujúci dátum podania na poštovej pečiatke, pri podaní elektronickými prostriedkami dátum doručenia elektronickej správy).

Adresa pre podanie poštou: Štatistický úrad SR, Miletičova 3, 824 67 Bratislava

Adresa pre podanie elektronickými prostriedkami: [email protected]

Telefonické informácie o pracovnej pozícii možno získať na tel. č. 02/502 36 220,
Ing. Ján Papol

Požiadavky na zamestnanca

vítané teoretické a praktické skúsenosti v oblasti mzdového účtovníctva, nutná práca s PC (Word, Excel, Internet) na užívateľskej úrovni, schopnosť pracovať v tíme, komunikatívnosť, zodpovednosť, presnosť, spoľahlivosť, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu, zodpovedný a tvorivý prístup k práci, vítaná prax v informačnom systéme SOFTIP HR plus.

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 2636425  Dátum zverejnenia: 2.5.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Dohodou