Štátny radca, dočasná štátna služba (odborník, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby)

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
V zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh štátnej služby a obsadzovaná funkcia: dočasná štátna služba (odborník, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby), štátny radca
Odbor štátnej služby: 1.05 Informatika (sociálno-ekonomické informácie, štátny informačný systém)
Organizačný útvar: oddelenie stratégie a rozvoja informačných systémov, odbor stratégie, rozvoja a implementácie informačných systémov, sekcia informatiky

Hlavné úlohy:
- Koncepčná a metodická činnosť v oblasti rozvoja informačného
systému (IS) ŠÚ SR.
- Projektové riadenie rozvoja IS ŠÚ SR v rámci Operačného programu
Informatizácia spoločnosti: Register a identifikátor právnických osôb.
- Monitorovanie projektu rozvoja IS ŠÚ SR v rámci Operačného
programu Informatizácia spoločnosti: Register a identifikátor
právnických osôb.
- Kontrola a validácia technickej a systémovej dokumentácie.
- Podpora pri tvorbe bezpečnostných princípov a politík.
- Koordinácia a podpora v rámci fázy testovania projektov

Zoznam požadovaných dokladov: písomná žiadosť o zaradenie do výberu, profesijný životopis, motivačný list, čestné vyhlásenie o bezúhonnosti, čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky alebo iného členského štátu Európskej únie alebo štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore alebo Švajčiarskej konfederácie, čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu, čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby, čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov.

Termín podania prihlášok: do 03. 11. 2014

Žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi je možné podať poštou alebo elektronickými prostriedkami. Pri podaní poštou je rozhodujúci dátum podania na poštovej pečiatke, pri podaní elektronickými prostriedkami dátum doručenia elektronickej správy. Ak uchádzač podá žiadosť o zaradenie do výberu elektronickými prostriedkami, je povinný doručiť ju ŠÚ SR spolu s podpísanými ostatnými požadovanými dokladmi aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberu. Na obálku žiadosti, resp. do predmetu elektronickej správy je potrebné uviesť označenie V 34/2014.

Adresa pre podanie poštou: Štatistický úrad SR, Miletičova 3, 824 67 Bratislava 26

Adresa pre podanie elektronickými prostriedkami: [email protected]

Ďalšie informácie: na tel. č. 02/50236253, Ing. Tomáš Keruľ

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

- IT odbor vzdelania vítaný, prehľad o technológiách IT
- analýza, modelovanie a dokumentácia systémov (napr. UML, RUP,
BPMN),
- dobré komunikačné schopnosti,
- ovládanie metódy projektového riadenia,
- znalosť anglického jazyka vítaná.

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 1908201  Dátum zverejnenia: 24.10.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe