Strážca

Správa NP Slovenský kras so sídlom v Brzotíne

Miesto práce
Brzotín
Termín nástupu
dohodou
839,5 EUR/mesiacmzda v závislosti od úrovne znalostí a skúseností (Platové podmienky určuje zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- pracovnou náplňou strážcu je výkon štátneho dozoru v chránených územiach (kontrola dodržiavania zákona o ochrane prírody, kontrola dodržiavania podmienok rozhodnutí, vydaných orgánom ochrany prírody a pod.)

- mapovanie chránených druhov a evidencia výskytových údajov v databázových systémoch,

- označovanie chránených území a chránených stromov v teréne,

- praktická starostlivosť o chránené druhy a biotopy (napr. kosenie, hrabanie, transfer obojživelníkov),

- strážne služby so zameraním na ochranu chránených druhov a podobne

- prijíma oznámenia o nájdených hendikepovaných, uhynutých alebo náhodne odchytených, zranených alebo usmrtených chránených živočíchoch podľa § 35 ods. 6, určuje nakladanie s nimi a vedie o nich evidenciu; podrobnosti o evidencii ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo

- environmentálna výchova (prednášky, exkurzie v teréne a pod.)

- strážca je prevažnú časť pracovného času v teréne

Pružný pracovný čas, služobný mobil, PC/notebook, príspevok do III. piliera, odmeny.

Potrebná dokumentácia k žiadosti uchádzača o pracovnú pozíciu je žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný profesijný životopis, písomný súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie orientované na prírodu, cestovný ruch, lesníctvo výhodou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- znalosť legislatívy v oblasti ochrany prírody

- poznatky z oblasti zoológie, botaniky, ochrany prírody

- prax v odbore vítaná (nie je podmienkou)

- zdravotná spôsobilosť na prácu a pohyb v teréne

- vzťah k prírode

- aktívny vodič minimálne skupina B

- spoľahlivosť

ID: 4831480  Dátum zverejnenia: 16.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 839,5 EUR/mesiac