Obchodný manažér predaja CNG

SPP CNG s.r.o.

Miesto práce
Mlynské nivy 44/a, Bratislava
Termín nástupu
01.07.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stručná charakteristika pracovného miesta:
Aktívne vyhľadáva nové obchodné príležitosti a samostatne rieši jednotlivé obchodné projekty predaja CNG; pripravuje a negociuje obchodné, zmluvné a cenové podmienky s novými zákazníkmi CNG; riadi zmluvné vzťahy s existujúcimi zákazníkmi CNG; spolupracuje na príprave a aktualizácii obchodnej stratégie predaja CNG; spolupracuje na príprave štandardných zmlúv a metodiky predaja CNG; zodpovedá za plnenie marketingového plánu; riadi vymáhanie pohľadávok.
Kľúčové zodpovednosti a hlavné úlohy:
Zodpovedá za prípravu nových projektov, získavanie nových zákazníkov CNG a prepočty ekonomickej efektívnosti využitia CNG potenciálnymi zákazníkmi
Zodpovedá za starostlivosť o existujúcich zákazníkov
Zodpovedá za aktívne budovanie vzťahu so zákazníkom
Zodpovedá za identifikáciu‚ návrh a riešenie požiadaviek zákazníka
Zodpovedá za vytváranie obchodných ponúk‚ kalkulácie individuálnych cien a zmluvných podkladov podľa štandardnej metodiky
Koordinuje konzultačné služby pre zákazníka
Zodpovedá za uzatváranie a riadenie zmluvných vzťahov so zákazníkmi CNG
Pripravuje analýzy trhu a konkurencie
Spolupracuje na príprave a aktualizácii obchodnej stratégie CNG
Zodpovedá za odbornú prípravu vlastnú a podriadených pracovníkov aktívnou účasťou na odborných seminároch a školeniach v oblasti obchodu, CRM, zmluvných vzťahov, cien, pohľadávok a fakturácie
Spracováva pripomienky a návrhy k úpravám legislatívnych predpisov, noriem a technických pravidiel súvisiacich s predmetom podnikania spoločnosti - najmä v oblasti CRM, zmluvnej a cenovej politiky
Zodpovedá za získavanie‚ evidenciu a reporting informácii o zákazníkoch a o vývoji trhu motorových palív
Zodpovedá za prípravu štandardných zmlúv o dodávke CNG, spracovanie a aktualizáciu metodiky predaja CNG
Spracováva plán predaja CNG na nasledujúce obdobie a spolupracuje na príprave kalkulácie cien CNG
Zodpovedá za prípravu a realizáciu marketingového / PR plánu a ostatných promo aktivít spoločnosti
Zodpovedá za prevádzku obchodných informačných systémov a navrhuje ich aktualizácie (F2E, SMS, ...)
Spolupracuje na príprave a realizácii projektov výstavby nových plniacich staníc CNG
Schvaľuje platby záväzkov spoločnosti do výšky 10 000 EUR v elektronickom bankovníctve Multi Cash
Spolupracuje na príprave legislatívnych zmien a zmien predpisov v oblasti CNG
Riadi pridelené nákladové a marketingové projekty v oblasti predaja CNG
Riadi riešenie pohľadávok za dodávku CNG

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vedy; obchod a služby; technické vedy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Vyžadovaná prax:
5 rokov / riadenie ľudí / v odbore
Vedomosti vyžadované legislatívou:
Ovláda platné predpisy z oblasti bezpečnosti, ochrany zdravia pri práci a z oblasti ochrany pred požiarmi
Odborné vedomosti z oblasti:
Ekonomika – kalkulácia cien; účtovníctvo; financie
Plánovanie a kontroling
Obchodný zákonník a zmluvné záväzkové vzťahy
Marketing
Legislatíva využitia a predaja CNG
Vyžadované správanie:
Adaptabilita a flexibilita
Dôveryhodnosť a čestnosť
Iniciatívnosť
Orientácia na budúcnosť
Samostatnosť
Spoločenské vystupovanie
Vytrvalosť v práci

Spoločnosť sa zaoberá prevádzkou plniacich staníc stlačeného zemného plynu (CNG), skvapalneného zemného plynu (LNG) a predajom alternatívneho motorového paliva CNG a LNG.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2102793  Dátum zverejnenia: 5.5.2015