B2B manažér pre strategický marketing

SPINEA, s.r.o.

Miesto práce
SPINEA, s.r.o., Okrajová 33, 080 05 Prešov, okres Prešov
Termín nástupu
Dohodou.
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Čím je táto pozícia jedinečná:
Úspešnému kandidátovi umožní rozvinúť svoj organizačný talent, zavádzať inovatívne prvky v riadení a podieľať sa na tvorbe rastovej stratégie spoločnosti.

Hlavné oblasti zodpovednosti:
Zabezpečenie rozvoja spoločnosti naplnením kľúčových aspektov marketingovej stratégie a taktiky.

Na základe vypracovaných analýz mikro a makroekonomických trendov formuluje strategické odporúčania, definuje a zavádza marketingové procesy a biznis modely spoločnosti s cieľom dosiahnutia plánovaných ukazovateľov výroby, predaja, ziskovosti a trhového podielu.

Organizácia:
• Reportuje výkonnému riaditeľovi a je členom výkonného vedenia

Rozsah riadenia:
• Zodpovedá za riadenie, hodnotenie a motivovanie podriadených

Marketingová stratégia :
• Identifikuje atraktívnu, finančne udržateľnú pozíciu spoločnosti vo vzťahu k relevantnému trhovému podielu v príslušných segmentoch, produktových líniách a teritoriálnych aspektoch. Vypracováva strategické plány udržateľnosti a inovatívneho napredovania
• Vypracováva marketingovú stratégiu založenú na analýze prostredia:
a) Analýza mikroprostredia (podnik, dodávatelia, zákazníci, sprostredkovatelia, konkurencia, verejnosť)
b) Analýza makroprostredia (demografické , ekonomické, ekologické, technologické, politicko-právne, kultúrne prostredie)
• Stanovuje marketingové ciele
• Stanovuje marketingovú konkurenčnú stratégiu (segmentácia, positioning, targeting)
• Stanovuje marketingovú stratégiu pre kľúčových zákazníkov

Marketingová taktika:
• Vypracováva marketingové plány pre pridelené produkty / diferenciácia, typy / značky vrátane cenovej politiky a cieľom definovať atraktívny marketingový mix:
a) Produktový submix (produkt, značka, obal, etikety, služby spojené s produktom a jeho predajom, customization, dĺžka produktového radu, variácie produktového radu, definícia základného produktu, očakávaného produktu, rozšíreného a potenciálneho produktu).
b) Cenový submix (nákladová cena, konkurenčná cena, pri nových výrobkoch aj dopytová cena, cena produktového radu, cena príslušenstva a komplementárnych produktov, cena produktových súborov)
c) Distribučný submix (definovanie distribučných kanálov a ich alternatív)
d) Komunikačný submix (cielené publikum, výber správy, výber média, spätná väzba), prvky submixu, médiá, reklama, podpora predaja, PR, priamy marketing, on-line marketing, veľtrhy a výstavy)
• Podieľa sa na školení obchodného útvaru o produkte / značke, metodicky usmerňuje vypracovanie tréningových manuálov pre zamestnancov predaja

Riadenie marketingových hodnôt v oblasti:
• Značky, produktu, procesu
• Navrhuje marketingový rozpočet
• Riadi marketingový proces:
a) Analýza trhových príležitostí
b) Marketingový prieskum a výskum
c) Výber cielených segmentov
d) Uvádzanie nových výrobkov na trh, vstup na nový trh
e) Umiestňovanie ponuky
f) Riadenie výrobkových radov, značiek a balení
g) Organizácia a realizácia marketingových programov
h) Meranie, hodnotenie a kontrola marketingových aktivít a ich výsledkov

Spolupracuje s produktovým, R&D a obchodným útvarom spoločnosti za účelom jasného definovania „value proposition“ pre zákazníkov.

▪ práca v stabilnej, renomovanej výrobnej spoločnosti v sektore
špičkových technológií,
▪ zaujímavý sociálny program a benefity pre zamestnancov,
▪ pružný pracovný čas,
▪ príležitosť pre ďalší profesijný rast,
▪ uplatnenie Vašich vedomostí a zručností.

V prípade, ak Vás naša ponuka zaujala, zašlite nám životopis na adresu: e-mail: [email protected]
Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem pracovať v spoločnosti SPINEA, s.r.o.
Kontaktovaní budú uchádzači, ktorí spĺňajú uvedené požiadavky. Ďakujeme za pochopenie.

K životopisu prosím, pripojte nasledujúci text:
„Súhlasím so spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov v spoločnosti SPINEA, s.r.o. . Poskytnuté údaje môžu byť spracované pre účely evidencie uchádzačov o zamestnanie v súlade so zákonom číslo 122/2013 Zb. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov. Súhlas dávam na dobu určitú, na obdobie 3 rokov. Po tomto období budú údaje vymazané, alebo môžem kedykoľvek požiadať o vymazanie údajov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Zameranie - ekonomika/marketing/MBA, odbor : Marketing /Mamažmet

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

• manažérske a organizačné zručnosti
( komunikácia, asertivita, proaktivita, rozhodnosť )

SPINEA, s.r.o.,
je moderná strojárska spoločnosť. V roku 2022 sa stala súčasťou globalného lídra TIMKEN v oblasti konštrukčných ložísk a prenosu energie. Spoločnosť bola založená v roku 1994 a podnetom jej vzniku bol vynález unikátneho cykloidného reduktora s názvom TwinSpin® slovenského konštruktéra Ing. Bartolomeja Janeka, CSc.
Vynález spočíval v transformácii planétového pohybu kolies reduktora na rotačný pohyb prírub. Začiatok sériovej výroby medzinárodne patentovaných vysoko presných prevodoviek s celosvetovo registrovanou značkou TwinSpin® sa začal datovať v roku 1999. O rok neskôr získala spoločnosť medzinárodný certifikát kvality ISO 9001:2000. V súčasnosti disponuje certifikátom kvality ISO 9006:2020.
Prvý medzinárodný patent pre ložiskový reduktor, ktorý dostal názov TwinSpin®, bol udelený v roku 1995 Európskym patentovým úradom v Mníchove. Vysoko presný reduktor TwinSpin® patrí do kategórie hi-tech výrobkov a predstavuje unikátne technické riešenie spájajúce radiálno-axiálne ložisko s vysoko presnou prevodovkou do jedného kompaktného celku. Spoločnosť SPINEA, s.r.o. vyrába tiež ďalšie produkty, vysoko presné aktuátory DriveSpin® a zákaznícke riešenia na mieru pod názvom YourSpin®. Slovenského vynálezcu z Prešova v roku 2009 nominovali na významné medzinárodné ocenenie „European Inventor of the year“ udeľované Európskym patentovým úradom.
Za viac ako dvadsaťpäť rokov svojej existencie sa spoločnosť SPINEA, s.r.o. úspešne etablovala na svetovom trhu. V súčasnosti je jediným európskym výrobcom vysoko presných reduktorov a v tomto technologicky mimoriadne náročnom segmente konkuruje trom japonským firmám. Produkty pochádzajúce z vývoja spoločnosti SPINEA a sesterskej firmy SPINEA Technologies, s.r.o. už rok po otvorení prvého výrobného závodu získali prestížne ocenenie Slovak Gold a od roku 2004 získali trinásť ocenení „Strojársky výrobok roka“, udeľovaných Medzinárodným strojárskym veľtrhom MSV v Nitre.
Spoločnosť disponuje vlastnými výrobnými kapacitami, ktoré tvoria najmodernejšie obrábacie technologické zariadenia od popredných svetových výrobcov. Viac ako 97% výrobkov smeruje na vývoz mimo Slovenska. Produkty spoločnosti nachádzajú širokú škálu uplatnenia nie len robotike a automatizácii, ale aj v priemysle obrábacích strojov, zdravotníckej technike, bezpečnostnom priemysle, potravinárskych strojových zariadeniach, v zariadeniach baliaceho priemyslu a v mnohých ďalších špecifických aplikáciách, ako je napríklad urýchľovač jadrových častíc vo švajčiarskom CERNe. K významným zákazníkom patria firmy KUKA, ABB, Comau, DMG, Trumpf, Swarovski, TetraPak, RR robotica a iné. Spoločnosť SPINEA je členom Medzinárodnej federácie robotiky (International Federation of Robotics), organizácie EU Robotics, amerického združenia mcma (Motion Control and Motor Association) vrámci skupiny A3 (Association for advancing automation) ako aj nemeckej federácie strojárov - VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau). Víziou spoločnosti je pokračovať vo vysokom tempe rastu a stať sa jedným z popredných výrobcov na svetovom trhu. V strednodobom horizonte plánuje SPINEA do roku 2027 zvyšovať kontinuálne svoju výrobnú kapacitu.
Spoločnosť SPINEA, s.r.o. v súčasnosti zamestnáva viac ako 500 ľudí a patrí medzi najvýznamnejších zamestnávateľov v regióne. Vzhľadom na technologickú náročnosť výroby a vysokú mieru tvorby pridanej hodnoty, väčšinu zamestnancov tvoria vysokokvalifikovaní odborníci z oblastí vývoja, konštrukcie, technológie, výroby, kontroly kvality a predaja.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 2605564  Dátum zverejnenia: 13.6.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Dohodou.