Právnik

SOZA

Miesto práce
Rastislavova 3, 821 08 Bratislava 2, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rokovanie s používateľmi a asociáciami používateľov, vypracovávanie osobitných hromadných zmlúv s používateľmi a zmlúv o budúcich zmluvách
Kontrola plnenia dohodnutých zmluvných podmienok u určenej skupiny neplatičov a dodržiavanie platobnej disciplíny, urgovanie nezaplatených faktúr
Vybavovanie korešpondencie s vybranými používateľmi a dlžníkmi
Aktívne vyhľadávanie nových druhov a foriem používania hudobných diel, uzatváranie typových zmlúv, sledovanie a kontrola plnenia dohodnutých podmienok
Spolupráca na vymáhaní pohľadávok, kontrola a kompletizovanie podkladov o používaní diel predkladaných právnemu odboru na vymáhanie
Zastupovanie SOZA v občianskych, trestných, priestupkových a exekučných konaniach
Komunikácia s ostatnými organizáciami kolektívnej správy práv
Sledovanie aktuálnych právnych úprav, interných predpisov a rozhodnutí zamestnávateľa a ich správna aplikácia vo vlastnej práci
Vybavovanie korešpondenčnej agendy
Vedenie evidencie a archivácia dokumentov
Ďalšie štandardné Back Office činnosti
Reporting

Požadované znalosti:
Výborná znalosť a prehľad v právnom poriadku SR (najmä autorské, občianske a obchodné právo)
Anglický jazyk – aktívne, jazykový certifikát výhodou
Ďalší cudzí jazyk na aktívnej úrovni výhodou

Požadovaná prax:
Minimálne 2 roky odbornej praxe (po absolvovaní magisterského štúdia)v oblasti občianskeho, obchodného alebo práva duševného vlastníctva
Prax v oblasti zmluvného práva výhodou

Motivujúce finančné ohodnotenie
Možnosť kariérneho rastu
Mobilný telefón
Sociálny a kultúrny program pre zamestnancov
Školenia, jazykové kurzy a tréningy

V prípade, že Vás ponuka zaujala, vyplňte prosím dotazník prostredníctvom tlačítka „Poslať spoločnosti životopis“. Údaje, ktoré nám poskytnete starostlivo posúdime a spracujeme v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov. Kontaktovaní budú iba vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú požadované kritériá uvedené v inzeráte.

Priebeh výberového konania:
1. Kolo – vyhodnotenie uchádzačov na základe požadovaných kritérií
2. Kolo – vypracovanie písomného zadania
3. Kolo – osobný pohovor s vybranými uchádzačmi

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

Zodpovednosť, spoľahlivosť a lojalita
Rozvinuté analytické myslenie a komunikačné schopnosti
Proaktívny prístup k práci, ochota osvojovať si nové vedomosti a zručnosti
Schopnosť pracovať pod časovým tlakom a spĺňať hraničné termíny
Vysoké pracovné nasadenie
Schopnosť profesionálne reprezentovať spoločnosť
Schopnosť samostatne pracovať a riešiť problémy

Slovenský ochranný zväz autorský pre práva k hudobným dielam (SOZA) je právnická osoba, občianske združenie autorov a vydavateľov hudobných diel. Predstavuje záujmovú samosprávu, ktorou si nositelia majetkových práv cestou zvolených orgánov spravujú majetkové záujmy spoločenstva ako celku. V súlade s oprávnením Ministerstva kultúry SR spravuje na území Slovenska majetkové autorské práva k hudbe z celého sveta, vykonáva kolektívnu správu práv podľa Autorského zákona už viac ako 100 rokov. SOZA je členom medzinárodných konfederácií GESAC, CISAC a BIEM.
Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti.
Ochrana a výkon majetkových práv svojich členov. Poskytovanie licencií používateľom hudobných diel, ako napr. televíznym a rozhlasovým vysielateľom, prevádzkovateľom káblovej retransmisie, prevádzkovateľom online služieb, usporiadateľom kultúrnych podujatí a podobne.
Počet zamestnancov:
76
ID: 2270691  Dátum zverejnenia: 2.10.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou