Senior Accounting Specialist & Accounting Manager

SourceFirst International s.r.o.

Miesto práce
Česko, Praha
Druh pracovného pomeru
plný úväzok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Plánování a organizování činností v oblasti účetnictví zaměřených na zajištění efektivního fungování firmy a řádného plnění daňových povinností.

- Sestavování účetních závěrek účetní jednotky v souladu s IFRS.
- Příprava měsíčních hlášení o výsledcích centrále společnosti v zahraničí.
- Spolupráce na nastavení optimální daňové struktury.
- Podpora nových produktových řad se zaměřením na daňové a účetní aspekty.
- Sestavování daňových přiznání k DPH, DPPO a Intrastat.
- Zastupování firmy před finančním úřadem, ČNB a dalšími finančními institucemi a auditory.
- Dohled nad správným oběhem účetních dokumentů.
- Zajištění kompletnosti a správnosti účtování.
- Spolupráce na vytváření správných postupů a interních předpisů, aplikace kontrolních postupů.
- Koordinace účetních činností s externí účetní firmou, výhledově převzetí účetnictví od účetní firmy.
- Optimalizace a automatizace finančních a účetních procesů spojených s reportingem s využitím moderních informačních technologií.
- Hledání způsobů zvýšení efektivity práce účetního týmu.
- Zavedení nového finančního a účetního systému.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Bankovníctvo, peňažníctvo

Klient se zaměřuje na služby v oblasti platebních terminálů.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Jednoduché účtovníctvo - Expert

Osobnostné predpoklady a zručnosti

- Vysokoškolské vzdělání v oboru účetnictví nebo financí.
- Alespoň 5 let praxe na pozici zástupce hlavního účetního /hlavního účetního / finančního ředitele nebo manažera v auditorské firmě (zkušenost s prací ve finančních institucích nebo burzovních společnostech vítána).
- Velmi dobrá znalost českých a mezinárodních účetních standardů a daňových předpisů.
- Znalost angličtiny na úrovni umožňující neomezenou komunikaci v mezinárodním prostředí (úroveň B2).
- Zkušenost s přípravou dokumentace převodních cen a zpracováním žádostí o vydání závazných posouzení.
- Kreativní myšlení, včetně orientace na daňovou optimalizaci.
- Znalost práce v programu Excel.
- Schopnost stanovení priorit a efektivního time managementu.
- Silné vůdčí schopnosti a předpoklady pro pozici vedoucího.
- Schopnost jednat, solidnost, pečlivost a komunikativnost.
- Samostatné prohlubování znalostí a profesních dovedností.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

SourceFirst International s.r.o. portfolio of services:

Recruitment Outsourcing
Sourcing and Recruitment of permanent, contract and interim talent
Strategy CVs Sourcing
Executive Search

For more information visit www.sourcefirstinternational.com

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2911108  Dátum zverejnenia: 27.1.2017