Advokát junior / Advokátsky koncipient

SOUKENÍK - ŠTRPKA, s. r. o.

Miesto práce
Stúrova 74/138, 949 35 Nitra, okres Nitra
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP, event. dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• právne služby predovšetkým v oblasti obchodného a občianskeho práva
• príprava právnych stanovísk a analýz
• príprava podaní na súdy a iné orgány verejnej moci
• príprava a pripomienkovanie zmlúv a iných právnych dokumentov
• agenda súvisiaca s právom obchodných spoločností
• účasť na rokovaniach s klientom
• účasť na súdnych pojednávaniach
• ďalšie činnosti podľa pokynov vedúceho advokáta

Ponúkame pôsobenie v etablovanej pobočke najväčšej slovenskej advokátskej kancelárie s miestom výkonu práce v Nitre, s možnosťou získania praktických skúseností v rôznych oblastiach práva, vrátane sporovej agendy. Zaujímavá a odborne náročná práca.

V prípade Vášho záujmu o uvedenú pozíciu pošlite prosím svoj životopis a motivačný list v slovenskom a v anglickom jazyku, ako aj fotografiu na e-mailovú adresu: [email protected], pričom vo svojej žiadosti označte pracovnú pozíciu, o ktorú sa uchádzate, ako aj miesto výkonu práce pracovnej pozície, o ktorú sa zaujímate. Výberové konanie prebehne dvojkolovo, pričom prvé kolo sa uskutoční v Nitre a druhé kolo, do ktorého budú pozvaní iba úspešní kandidáti z prvého kola, sa uskutoční v Bratislave. Vyhradzujeme si právo v prvom kole výberového konania reagovať iba na ponuky vyhovujúce našim kritériám.
Dôležité upozornenie:
Žiadosti bez priloženého motivačného listu budú automaticky vyradené z výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Základy
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• samostatnosť, vysoké pracovné nasadenie a zmysel pre tímovú prácu
• vysoká úroveň písomného prejavu, dobré komunikačné schopnosti a profesionálne vystupovanie
• dôslednosť, precíznosť a lojalita
• prax v oblasti advokácie (advokátsky koncipient / advokát) najmenej 2 roky alebo iná relevantná právna prax v súkromnom sektore najmenej 3 roky
• štúdium v zahraničí výhodou, nie však podmienkou
• veľkou výhodou je aj dobrá znalosť anglického jazyka, vrátane odbornej právnej terminológie v anglickom jazyku

SOUKENÍK – ŠTRPKA, s. r. o je renomovaná advokátska kancelária, zaradená do prestížneho medzinárodného rebríčka advokátskych kancelárii LEGAL 500. Pravidelne sa umiestňujeme na 1. mieste v TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku. Sme mnohonásobný víťaz vybraných kategórií súťaže Právnická firma roka. advokátskych kancelárií na Slovensku. Sme mnohonásobný víťaz vybraných kategórií súťaže Právnická firma roka.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1697345  Dátum zverejnenia: 23.9.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou