Advokátsky koncipient na oddelenie vymáhania pohľadávok

SOUKENÍK - ŠTRPKA, s. r. o.

Miesto práce
Bratislava, Šoltésovej ulica, Bratislavský kraj
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- advokátsky koncipient na oddelení vymáhania pohľadávok
- spisovanie podaní na súd a účastníkom konania
- zastupovanie klientov v súdnom konaní, exekučnom konaní, dedičskom konaní, konkurznom konaní, reštrukturalizačnom konaní, trestnom konaní, pri uplatňovaní pohľadávok v likvidácii, v rozhodcovskom konaní
- vykonávanie správy pohľadávok klientov
- neustála komunikácia s klientmi
- spisovanie zmlúv a dohôd týkajúcich sa pohľadávok
- spracovávanie právnych analýz týkajúcich sa pohľadávok
- administratívne práce súvisiace s právnickou agendou
- príležitostné poskytovanie právnych služieb pre klientov aj z iných oblastí práva

- práca v jednej z najväčších advokátskych kancelárii na území Slovenskej republiky
- možnosť odborného rastu a výborná príprava na povolanie advokáta
- priestor pre samostatnú prácu s klientom
- ďalšie výhody veľkej kancelárie

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Internet(e-mail, www) - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

DOTERAJŠIA PRAX:
- právna prax min. 1 až 2 roky,
- výhodou skúsenosť práce s pohľadávkami, či už na pozícii advokátskeho koncipienta alebo v rámci inej právnej praxe
- práca v advokátskej kancelárii popri VŠ štúdiu rovnako výhodou

IT ZRUČNOSTI:
- výborná znalosť práce s PC, najmä práca s Word a Excel na vysokej úrovni
- znalosť strojopisu výhodou
- ďalšie IT zručnosti na dobrej úrovni veľkou výhodou

ĎALŠIE PREDPOKLADY:
OSOBITNE POŽADUJEME, na čo bude aj zameraný osobný pohovor:
- dostatočné osobnostné predpoklady na výkon povolania advokáta
- samostatnosť, dôslednosť, precíznosť, time-management, rozhodnosť a flexibilita,
- proaktívne, logické a analytické myslenie
- reprezentatívne vystupovanie a profesionalita v komunikácii dovnútra aj navonok
- diskrétnosť, dodržiavanie etických princípov a lojalita
- aktívne samoštúdium a ochota na sebe pracovať
- pozitívny vzťah k procesnému právu a primeraný prehľad v ostatných právnych oblastiach
- základný a všeobecný prehľad v mimoprávnych oblastiach, avšak súvisiacich s výkonom práce advokáta a advokátskeho koncipienta (spoločensko-politický prehľad, história, matematika a logika, slovenský jazyk a gramatika, geografia, sociológia, psychológia, ekonómia a iné)

SOUKENÍK – ŠTRPKA, s. r. o je renomovaná advokátska kancelária, zaradená do prestížneho medzinárodného rebríčka advokátskych kancelárii LEGAL 500. Pravidelne sa umiestňujeme na 1. mieste v TOP 10 najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku. Sme mnohonásobný víťaz vybraných kategórií súťaže Právnická firma roka. advokátskych kancelárií na Slovensku. Sme mnohonásobný víťaz vybraných kategórií súťaže Právnická firma roka.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1048732  Dátum zverejnenia: 20.10.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou