Samostatný odborný referent oddelenia sťažností

Sociálna poisťovňa, ústredie

Miesto práce
Nevädzová 8/905a, 813 63 Bratislava 1, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
podľa platného mzdového poriadku

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • komplexná kontrolná činnosť pri riešení a vybavovaní sťažností v súlade so zákonom č.9/2010 Z. z. o sťažnostiach a metodickým pokynom SP upravujúcim postup organizačných zložiek SP pri podávaní, prijímaní, evidovaní, prešetrovaní a písomnom oznámení výsledku prešetrenia sťažnosti fyzických osôb a právnických osôb prioritne v oblasti nemocenského poistenia, lekárskej posudkovej činnosti a v iných oblastiach v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení
  • v rámci prešetrovania sťažností skúma, či v rámci rozhodovacej činnosti, resp. realizácii výplaty dávok boli dodržané a správne aplikované platné právne predpisy v oblasti sociálneho poistenia, súvisiace predpisy, všeobecne záväzné právne predpisy a vnútorné predpisy
  • vypracováva odborné stanoviská k vybavovaným sťažnostiam
  • zodpovedá za vybavenie sťažností v celom rozsahu, kontroluje plnenie prijatých opatrení na odstránenie zistených nedostatkov a príčin ich vzniku

  • možnosť osobného a profesijného rastu
  • rozsiahly sociálny program (využívanie doškolovacích a rekreačných zariadení SP, návratné bezúročné pôžičky, príspevok na regeneráciu)
  • pružný pracovný čas

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické, ekonomické, sociálne, verejná správa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

  • prax v oblasti sociálneho poistenia min 2 roky (hlavne v oblasti lekárskej posudkovej činnosti, resp. v oblasti nemocenského poistenia)
  • schopnosť vyhodnocovať došlé podania, evidencia, zakladanie, vyhľadávanie, archivácia dokumentov
  • predpoklad analogického myslenia pre zhodnotenie skutkového stavu vychádzajúc z požiadavky/námietky klienta
  • samostatnosť pri riešení úloh
  • komunikačné zručnosti
  • ochota preberať zodpovednosť

Sociálna poisťovňa vykonáva v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. sociálne poistenie, t.j. nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie - starobné a invalidné, ďalej úrazové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie a lekársku posudkovú činnosť.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Gabriela Grečnárová Magalová
E-mail: poslať životopis
ID: 2975837  Dátum zverejnenia: 15.3.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa platného mzdového poriadku