Ruby programátor/ka (Praha)

Socialbakers a.s.

Miesto práce
Praha, Bratislava
Termín nástupu
01.09.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Big Data ti nenaháňajú strach, ale je to pre teba naopak výzva? Zaujímajú ťa sociálne siete? Baví Ťa pracovať s dátami a v cloudu si ako doma? Tak to hľadáme práve Teba. Budeš vyvíjať novú funkcionalitu a podieľať sa aj na údržbe súčasného kódu.

Náplň práce:

Rozvíjanie microservices s použitím frameworku Sinatra

Design Big Data agregácii uložených v ElasticSearch

Budeš pracovať s nasledujúcimi technológiami: Ruby, Sinatra, Redis, Elasticsearch, Sidekiq, RabbitMQ

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Požadujeme

Predchádzajúca skúsenosť s Ruby
Skúsenosť s vytváraním REST APIs
Skúsenosť s Git
Pasívna angličtina, plynulá slovenčina alebo čeština
Snaha a motivácia sa naučiť niečo nové
Schopnosť kreatívneho riešenia problémov a prinášania nových nápadov
Tímový duch

Nasledujúce skúsenosti sú vítané:

Asynchronous communication and parallelism
Elasticsearch
Key-value databázy (napr. Redis)
Sinatra
Apiary

Pre viac ako 2500 klientov v 100 krajinách sveta analyzujeme, sledujeme a vyhodnocujeme data z najmenej 8 miliónov sociálnych profilov naprieč všetkými populárnymi sociálnymi platformami ako sú Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn, Instagram, Google+ a VK

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2181634  Dátum zverejnenia: 14.7.2015