Právnik

Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb

Miesto práce
SOZ ZaSS, Vajnorská 1, 815 70 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečovanie odborných právnych úloh v pracovnoprávnej oblasti pre SOZ ZaSS,
- samostatne spracovávanie námetov, správ, pripomienok a stanovísk k legislatívnym opatreniam pre SOZ ZaSS,
- zabezpečovanie právnej agendy zväzu v súlade so schváleným Poriadkom právnej pomoci SOZ ZaSS,
- poskytovanie metodickej pomoci základným odborovým organizáciám a členom zväzu,
- zúčastňovanie sa kolektívneho vyjednávania s asociáciami zamestnávateľov a na požiadanie i v základných odborových organizáciách,
- spolupráca s úsekom BOZP pri odškodňovaní pracovných úrazov,
- vybavovanie sťažností, oznámení a podnetov členov základných organizácií,
- spolupráca s Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR v pracovnoprávnej oblasti, vrátane prípravy nových legislatívnych návrhov a opatrení,
- permanentne oboznamovanie sa s platnými predpismi a novými právnymi normami v danej oblasti,
- podieľanie sa na pravidelnom oboznamovaní členskej základe o úpravách v pracovnoprávnych otázkach prostredníctvom Informačného bulletinu, webovej stránky zväzu,
- zastupovanie zväzu v pracovných komisiách a orgánoch KOZ SR a pracovných skupinách na MZ SR a MPSVR SR,
- spracovávanie návrhov vnútro zväzových predpisov a metodických pokynov.

- pružný pracovný čas
- doplnkové dôchodkové poistenie
- týždeň dovolenky nad rozsah ZP
- ďalšie výhody podľa platnej KZ
- dlhodobo stabilné zamestnanie

Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb je najväčším odborovým zväzom v rezorte zdravotníctva, ďalšie informácie nájdete na webovej stránke zväzu: www.sozzass.sk.
Činnosť zväzu sa zameriava najmä na spracovávanie stanovísk k predkladaným zákonom, vyhláškam a ďalším právnym predpisom, kolektívne vyjednávanie so zamestnávateľskými asociáciami na národnej úrovni, pomoc základným odborovým organizáciám pri kolektívnom vyjednávaní na podnikovej úrovni a právne poradenstvo pre členov zväzu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právnická fakulta

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

- výborná znalosť pracovnoprávnej legislatívy podmienkou (minimálne 1 rok praxe v oblasti pracovného práva),
- prax v oblasti kolektívneho vyjednávania výhodou,
- znalosť cudzieho jazyka vítaná,
- dobrá znalosť práce s PC (užívateľské programy MS Office),
- schopnosť samostatne riešiť problémy, zodpovednosť, spoľahlivosť, rozhodnosť, pracovitosť, príjemné vystupovanie, tímový hráč

ID: 3137503  Dátum zverejnenia: 20.7.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Dohodou