Výskumný a vývojový pracovník v oblasti elektrických veličín a času

Slovenský metrologický ústav

Miesto práce
Karloveská 63, Karlova Ves
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
dohodou
1 500 EUR/mesiacReálna ponúkaná mzda bude stanovená podľa dosiahnutej doby praxe a dosiahnutých pracovných výkonov. Funkčný plat je určený v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

​Hľadáme nového kolegu/kolegyňu na zaujímavú pozíciu výskumného pracovníka v oblasti metrológie:

​- realizácia meraní na etalónoch - uchovávanie a rozvoj etalónov,
​- vývoj nových zariadení,
​- tvorba pracovných postupov,
​- možnosť programovania ovládacích a vyhodnocovacích programov,
​- účasť na medzinárodných porovnávacích meraniach a projektoch,
​- činnosť v národných a medzinárodných metrologických organizáciách,
​- výkon metrologických služieb (kalibrácie, overenia, skúšky typu meradla),
​- lektorská činnosť vo vzdelávacom stredisku SMÚ.​

- zaujímavá odborná práca,
- práca na etalónoch
- možnosť zapojenia do medzinárodnej spolupráce
- možnosť doktorandského štúdia
- výborný kolektív
- systém zamestnaneckých benefitov,
- dovolenka nad stanovený rámec zákona (5 dní)
- pružný pracovný čas
- bezplatné jazykové kurzy
- profesionálny rast / profesionálne vzdelávanie a odborný rast v technickej oblasti s veľkým potenciálom,

- príspevok na dôchodkové doplnkové sporenie.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov do výberového konania:
• štruktúrovaný životopis.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

15.5.2024 (ostáva ešte 14 dní)

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

elektrotechnické, iné technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

​- schopnosť samostatne pracovať s jemnou a citlivou ​mechanikou,
​- technické a logické myslenie, schopnosť hľadať riešenia,
​- analytické myslenie,
​- presnosť pri spracovaní údajov,
​- prezentačné schopnosti,
​- zdravotná spôsobilosť,
​- bezúhonnosť,
​- flexibilita​

​Výhodou:
​- znalosti elektronických obvodov a návrhov plošných ​spojov,

​- AJ na komunikatívnej úrovni výhodou,

​- znalosti zo základov programovania,

​- skúsenosti so štatistickým vyhodnocovaním meraní,

​- odborná prax výhodou.

Slovenský metrologický ústav ako národná metrologická inštitúcia a orgán štátnej správy pôsobí v zmysle zákona č. 157/2018 Z. z. o metrológii a v zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „Zákon o metrológii") a jej činnosť je do značnej miery podmienená medzinárodným postavením, dôveryhodnosťou a výsledkami medzinárodného porovnania metrologických činností.

Hlavný prínos SMU pre národné hospodárstvo SR je zabezpečenie jednotnosti a presnosti merania fyzikálnych a technických veličín používaním overených a kalibrovaných meradiel, resp. certifikovaných referenčných materiálov. Ide pritom predovšetkým o meranie v obchode a pri meraniach súvisiacich s platbami, pri ochrane zdravia, bezpečnosti, majetku a životného prostredia, v technológii výroby a v iných oblastiach, kde môžu vzniknúť konfliktné záujmy na výsledkoch merania.
Významný podiel na činnostiach SMU má poskytovanie metrologických služieb, ktoré vykonáva na vysokej odbornej úrovni, zodpovedajúcej postaveniu ústavu ako národnej metrologickej inštitúcie, zaručujúcej kvalitu meraní na národnej i medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Eva Borgulová
E-mail: poslať životopis
ID: 4808320  Dátum zverejnenia: 15.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac