Špecialista pre životné prostredie so zameraním na emisie

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto práce
Jeséniova, Bratislava
Termín nástupu
ASAP, resp. dohodou
1 300 EUR/mesiacCelková hrubá mzda vo výške od 1 300,- € bude stanovená na základe skúsenosti a odbornej praxe vybraného kandidáta v súlade so zákonom o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná náplň "špecialistu pre životné prostredie so zameraním na emisie" je nasledovná:

  • plnenie reportingových povinností Slovenskej republiky v oblasti znečisťovania ovzdušia pod smernicou (EÚ) 2284/2016 o znížení národných emisií určitých látok znečisťujúcich ovzdušie a Dohovorom EHK OSN (UNECE) o diaľkovom znečisťovaní ovzdušia prechádzajúcom hranicami štátov (CLRTAP) a jeho protokolov
  • plnenie reportingových povinností pod Rámcovým dohovorom OSN o zmene klímy, Parížskou dohodou v oblasti emisií skleníkových plynov a zmeny klímy
  • plnenie európskej legislatívy v oblasti emisií. Realizácia vedeckých a technických projektov
  • práca s databázovými systémami a štatistickými údajmi
  • komunikácia so subjektami verejnej a štátnej správy a prevádzkovateľmi zdrojov znečisťovania ovzdušia (písomná, telefonická)

Pracovnú pozíciu obsadzujeme na zástup počas MD/RD.

  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • skrátený pracovný fond - 37.5 hod. týždenne
  • pružný pracovný čas
  • služobný mobil a notebook
  • stabilné zamestnanie
  • možnosť Home Office v počte 8 dní mesačne po ukončení skúšobnej doby
  • príjemný a priateľský kolektív
  • multisport karta
  • príspevok zamestnávateľa do DDS
  • možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
  • bezplatné parkovanie v BA
  • voľný vstup do vybraných jaskýň
  • možnosť ďalšieho odborného vzdelávania

Záujemcovia o pracovnú pozíciu zašlú najneskôr do 30. apríla 2024 na adresu [email protected] nasledovné dokumenty:
• profesijný štruktúrovaný životopis,
• motivačný list,
• kópia diplomu, osvedčujúceho požadované kvalifikačné predpoklady
• súhlas so spracovaním svojich osobných údajov za účelom výberového konania v súlade s ustanoveniami zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

environmentálny, príp. technický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Internet - Pokročilý
SQL - Mierne pokročilý
Pythone - Mierne pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa environmentálneho alebo technického zamerania,
  • pracovná pozícia je vhodná aj pre absolventa požadovaného študijného zamerania,
  • záujem pracovať na zástup počas MD/RD
  • analyzovanie a riešenie problémov,
  • time-management, samostatnosť ale aj zmysel pre tímovú prácu,
  • organizačné schopnosti,
  • logické myslenie,
  • schopnosť vyhodnocovať a riešiť problémy,
  • environmentálna (prírodovedná) gramotnosť,
  • skúsenosť so zberom a analýzou dát a hromadným spracovaním dát,
  • ochota zúčastňovať sa zahraničných pracovných ciest,
  • ochota vzdelávať sa
  • vyžaduje sa splnenie podmienok zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme podľa § 3 predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe. SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenska približne od polovice 19. storočia. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR. Spôsob financovania SHMÚ určuje jeho zaradenie medzi príspevkové organizácie.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ľudské zdroje
E-mail: poslať životopis
ID: 4798838  Dátum zverejnenia: 3.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac