CNC-frézar / CNC-sústružník

Slovensko - Nemecká obchodná a priemyselná komora

Miesto práce
Nemecko

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- kontrola strojov, nástrojov, meracích zariadení, programov, materiálov
- príprava podľa predpísanej technológie pri dodržaní prípravného času
- optimalizácia doby prípravy a času chodu
- nechať vykonať kontrolu nastavenia
- zácvik obsluhovača alebo samostatná produkcia pri dodržaní času chodu
- vizuálna kontrola a kontrola rozmerov počas výroby
- ak je potrebné, vyplniť preberací protokol
- vykonať záznam v sprievodných papieroch
- pri chybách a problémoch osloviť vedúceho smeny

- atraktívne mzdové ohodnotenie vrátane variabilnej zložky
- dôkladné zaučenie a dôkladné zapracovanie sa
- možnosť ďalšieho vzdelávania sa napr. na zoraďovača
- rozsiahle sociálne zabezpečenie ako napr. privátne úrazové poistenie
- úhrada poplatku za kurz nemeckého jazyka
- podpora pri hľadaní bývania a nutných úradných aktivitách
- úhrada časti nákladov spojených s presťahovaním sa do Nemecka

Budete pracovať v trojsmennej prevádzke v tíme pod vedením vedúceho smeny na moderných Okuma- und Fadal-CNC-frézach a Okuma-CNC-sústruhoch. Technológie pre množstvo rozdielnych a náročných výrobkov z hodnotných materiálov sú zabezpečované prípravárom. Programy pre jednotlivé pracovné úkony sú pripravované predovšetkým programátorom a môžu byť nahraté na stroji. Ak je to nutné, je po dohode s vedúcim smeny potrebné aj programovanie na stroji. Zariadenia a nástroje sú zabezpečované prípravárom. Ak je to potrebné, je po dohode s vedúcim smeny potrebné aj premeranie nástrojov.

Životopis v NEMECKOM JAZYKU posielajte e-mailom alebo poštou na:

SPS Schiekel Präzisionssysteme GmbH
Fr. Annegret Wolf
Gewerbering 2
D - 189 Dohna
E-mail: a.wolf@sps.de
Tel. +49 35 29 / 57 44 - 13

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Strojársky priemysel

Firma SPS Schiekel Präzisionssysteme GmbH so sídlom v meste Dohna pri Drážďanoch (Sasko, Nemecko) je spoločnosť špecializujúca sa na vysoko precízne obrábanie ušľachtilej ocele a ďalších ťažko obrobiteľných materiálov. Ťažisko výroby spočíva v malých a stredných sériách. Firma ponúka atraktívne pracovné podmienky a sociálne benefity. Vo firme pracuje 120 zamestnancov, medzi nimi aj zamestnanci zo Slovenska.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

- vzdelanie v obore mechanik trieskového obrábania alebo v porovnateľnom obore
- skúsenosti s prácou ako CNC-frézar /obrábač alebo dodatočné CNC vzdelanie
- ovládanie všetkých bežných prostriedkov na meranie
- odolnosť - práca na smeny, nočné smeny a dlhé státie
- ochota pracovať v trojsmennej prevádzke
- samostatná práca a práca v tíme s vlastnou zodpovednosťou
- bývanie v oblasti, odkiaľ je možné denné dochádzanie za prácou príp. ochota presťahovať sa za prácou
- znalosti a skúsenosti s ovládaním strojov Okuma/Fadal sú výhodou ale nie podmienkou
- prax v obrábaní nehrdzavejúcich ocelí je výhodou, ale nie podmienkou

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK) podporuje bilaterálne hospodárske vzťahy a predstavuje fórum pre nemecké a slovenské firmy. Má vyše 400 členských firiem a je súčasťou siete nemeckých zahraničných obchodných komôr (www.ahk.de).
Počet zamestnancov: 15

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Slovensko - nemecká obchodná a priemyselná komora
The Europeum, Suché mýto 1
811 03 Bratislava
ID: 2691204   Dátum zverejnenia: 17.10.2016