Riaditeľ SNM - Múzea Bojnice v Bojniciach

Slovenské národné múzeum

Miesto práce
Bojnice
Termín nástupu
dohodou
1 283 - 2 500 EUR/mesiacTarifný plat od 1283 € do 1539,50 € podľa dosiahnutých rokov započítanej praxe + zvýšenie tarifného platu o 5 % + príplatok za riadenie + možnosť priznania osobného príplatku. Predpokladaný plat vo výške 2500 €.

Informácie o pracovnom mieste

v súlade s platnou Kolektívnou zmluvou:

  • 37,5 hodinový týždenný pracovný čas
  • 5 dní dovolenky navyše
  • 3 dni plateného voľna navyše (sick day)
  • pružný pracovný čas
  • príspevok od zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
  • rekreačný príspevok v zmysle zákonníka práce
  • príspevky pri životných a pracovných výročiach
  • bezplatné vstupy do múzeí SNM

Slovenské národné múzeum v Bratislave vyhlasuje podľa zákona č.552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie: riaditeľ SNM - Múzea Bojnice v Bojniciach.

Požadované doklady k výberovému konaniu:
• prihláška do výberového konania,
• profesijný štruktúrovaný životopis,
• motivačný list,
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v
plnom rozsahu,
• osvedčená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (ak doklad nebol vydaný vysokou školou v Slovenskej republike, musí byť doložené vyjadrenie príslušného orgánu Slovenskej republiky o dosiahnutom stupni vzdelania podľa predpisov platných v Slovenskej republike),
• písomný materiál Koncepcia rozvoja múzea v horizonte 5 - 10 rokov v rozsahu 10 - 15 strán,
• písomný súhlas so spracovaním osobných údajov na účely výberového konania podľa zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení,
• písomné čestné vyhlásenie pravdivosti všetkých údajov uvedených v žiadosti, v diplome, alebo v inom predloženom doklade, alebo v preloženej listine.

Prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi a prílohami doručte do 20.05.2024 do podateľne Slovenského národného múzea, Vajanského nábrežie č.2, 810 06 Bratislava, alebo poštou na adresu Slovenské národné múzeum, Kancelária generálneho riaditeľa, Vajanského nábrežie č.2, P.O.BOX 13, 810 06 Bratislava, v obálke označenej heslom "Výberové konanie riaditeľ SNM - Múzea Bojnice v Bojniciach - neotvárať". Rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni SNM. Uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kvalifikačné predpoklady, iné kritériá a požiadavky a predložili všetky požadované doklady a prílohy, pozve výberová komisia na výberové konanie najmenej 7 dní pred jeho začatím.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

20.5.2024 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický, právny, technický, cestovný ruch

Prax na pozícii/v oblasti

3

Počet rokov praxe

3

  • riadiaca prax najmenej 3 roky (minimálne v pozícii vedúceho oddelenia alebo manažérskej pozícii)
  • prax v múzeu alebo v inej kultúrnej, vedeckej alebo univerzitnej inštitúcii, prípadne v cestovnom ruchu  najmenej 3 roky
  • znalosť právnych predpisov z oblastí ochrany kultúrneho dedičstva a z oblasti riadenia
  • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ID: 4815654  Dátum zverejnenia: 25.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 283 EUR/mesiac