Špecialista bezpečnosti

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

Hľadá sa nový člen do tímu IT Security Operations, ktorého misiou bude správa prístupových práv pre centrálne aplikácie a systémy banky.

Aké zodpovednosti na vás čakajú?
  • výkon správy prístupových práv v produkčnom prostredí banky,
  • výkon správy prístupových práv vo vyšších testovacích prostrediach banky (napr. User Acceptance Test, Performance Test Environment),
  • komunikácia s vývojármi, testermi a projektami banky v rámci vývoja nových funkčností aplikácií z pohľadu prístupových práv,
  • nasadzovanie zmien prístupových práv pre zmeny aplikácií cez jednotlivé prostredia banky,
  • manažment matíc prístupových práv pre aplikácie,
  • spolupodieľanie sa na tvorbe metodiky a stratégie správy prístupových práv.

S akými systémami budete pracovať?
  • Identity and Accesss manažment (ďalej IAM),
  • ticketing systém banky,
  • hlavné bankové aplikácie,
  • databázy (z pohľadu riadenia prístupov).

V rámci práce so systémom IAM sa bude očakávať:
  • konfigurácia riešenia tak, aby riešenie uplatňovalo politiku organizácie pri riadení prístupových práv do systémov a aplikácii banky,
  • zabezpečenie bežného prevádzkovania riešenia (aplikačná správa),
  • návrh, testovanie a implementácia nových funkčností riešenia IAM, s vývojármi spoločnosti v rámci jednotlivých release aplikácie,
  • zodpovednosť za prevádzkovanie riešenia a podporu riešenia vrátane kapacitného plánovania a plánovania v rámci životného cyklu riešenia,
  • monitorovanie a analyzovanie logov riešenia,
  • rozvoj (návrh) riešenia tak, aby bolo v súlade so stratégiou banky pre oblasť prístupových práv.

Požiadavky:

Pozícia je vhodná pre kandidáta s praktickými pracovnými skúsenosťami v oblasti IT.

Aké ďalšie kritériá sú vstupenkou k pozvaniu na osobný pohovor?
  • znalosť operačného systému Windows z pohľadu správy prístupových práv,
  • znalosť a praktické skúsenosti s Active Directory,
  • znalosť a praktické skúsenosti s SQL,
  • znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni schopnosti čítať a porozumenie technickému textu i písomnej komunikácie,
  • záujem o informačnú bezpečnosť, bezpečnostné technológie,
  • dobré komunikačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme,
  • analytické myslenie a schopnosť samostatne riešiť problémy / navrhovať koncepčné riešenia.

Výhodou je:
  • skúsenosť s prácou vo finančnom sektore,
  • praktická skúsenosť s riadením prístupových práv v aplikáciách,
  • skúsenosti s prácou s IAM riešením,
  • skúsenosť s programovaním napr. skriptovacími jazykmi,
  • všeobecné certifikácie v oblasti informačnej bezpečnosti alebo produktové certifikácie pre bezpečnostné produkty,
  • predchádzajúce skúsenosti na pozíciách bezpečnostný špecialista a pod.

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 2899398  Dátum zverejnenia: 19.1.2017  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.