Špecialista pre riadenie kolaterálov

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

  • Vypracovávať dokumentáciu k plneniu podmienok Basel II pre prípustnosť zabezpečení smerom k NBS, ako aj interným subjektom v rámci EB
  • Vypracovávať návrhy korekcií politiky zmierňovania úverového rizika
  • Spravovať a aktualizovať katalóg zabezpečovacích prostriedkov v banke
  • Monitorovať a testovať kvalitu dát, školiť pre podporu dátovej kvality, tvoriť príručky
  • Vyvíjať a testovať informačný systém v časti zabezpečovacích prostriedkov
  • Preceňovať rezidenčné nehnuteľnosti podľa schválených postupov, resp. štatistického modelu vo frekvencii vyžadovanej vývojom trhu a minimálnymi požiadavkami NBS
  • Vykonávať dohľad nad korektným hromadným spracovním dát zabezpečovacích prostriedkov reportovaných do EB
  • Účasť na projektoch v nadväznosti na použitie kolaterálov v úverovom procese
  • Účasť na vývoji internej databázy dát nehnuteľností a vývoj štatistického modelu preceňovania nehnuteľností
  • Harmonizovať špecifikácie a zatriedenia zabezpečovacích prostriedkov s postupmi v rámci EB
  • Reportovať o stave portfólia kolaterálov
  • Tvoriť výstupy a analýzy k ohodnocovaniu nehnuteľností (činnosti externých a interných znalcov, kvalita znaleckých ohodnotení, …)
  • Sledovať plnenia kvality ohodnocovania podľa SLA s obchodnou líniou
  • Sledovať kvalitu výstupov k ohodnocovaniu založených nehnuteľností
  • Komunikovať ohľadne kolaterálov s externými klientami (napr. Poisťovňami), s internými klientmi (úverové riziká, právne oddelenie)

Požiadavky:

  • VŠ ekonomického smeru
  • 2 roky praxe z oblasti bankovníctva
  • Znalosť Basel II kritéria ku kapitálovej primeranosti
  • Anglický jazyk aktívne
  • Exel, ACCESS
  • Skúsenosti s tvorbou pravidiel a predpisov, metodiky
  • nadšenie, tímovosť, zápal pre prácu

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 2339287  Dátum zverejnenia: 24.11.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.