Investigátor senior

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

Pracovná náplň

  • Samostatne viesť komplexné a komplikované šetrenia všetkých typov podvodov v rámci banky a jej dcérskych spoločností;
  • S výsledkami šetrenia oboznamovať manažment, samostatne navrhovať odporúčania na elimináciu rizík a sledovať ich implementáciu;
  • Pripravovať a podávať trestné oznámenia na základe výsledkov šetrení odboru Compliance&bezpečnosť alebo na podnet iného útvaru banky;
  • Aktívna príprava a zastupovanie banky pred orgánmi činnými v trestnom konaní a súdnom konaní v rámci Slovenskej republiky;
  • Viesť dôkladnú evidenciu pridelenej agendy;
  • Participovať pri hodnotení rizika (risk assessment) a implementovať prevenčné a detekčné nástroje v zmysle identifikácie nedostatkov alebo zvýšeného rizika;
  • Zúčastňovať sa výberových konaní (tendrov) na rôzne služby a produkty na požiadanie banky z pohľadu eliminácie prípadného podvodného konania a konfilktu záujmov
  • Sledovať a implementovať legislatívne normy do bankovej praxe z oblasti Trestného práva

Požiadavky na zamestnanca

  • VŠ vzdelanie (Právnická fakulta / Trestné právo)
  • prax v oblasti trestného práva
  • skúsenosti v bankovom sektore alebo na polícii v oblasti vyšetrovania (nie je podmienkou)
  • znalosť z oblasti vyšetrovacích procesov výhodou
  • schopnosť viesť trestno-právnu agendu
  • znalosť ďalších právnych oblastí výhodou
  • znalosť procedúr a bankových produktov výhodou
  • znalosti v problematike finančných a ekonomických podvodov
  • znalosť anglického jazyka na odbornej komunikačnej úrovni (výhodou)
  • komunikačné, negociačné a prezentačné zručnosti
  • PC znalosti (MS Office na pokročilej úrovni)
  • investigatívne myslenie, odolnosť voči tlaku
  • samostatnosť, zodpovednosť, tímová spolupráca
  • vodičský preukaz - skup. B, aktívny vodič

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 2120287  Dátum zverejnenia: 27.5.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.