Špecialista účtovníctva a reportingu

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

Pracovná náplň

  • Aktívne sa podieľať na príprave COREP, FINREP a iných hlásení pre bankový dohľad a štatistiku
  • Poskytovať odborné poradenstvo vo zverenej oblasti
  • Vykonávať odborné gestorstvo pre pridelenú oblast účtovníctva/reportingu
  • Analyzovať dáta a vývoj v pridelenej oblasti, identifikovať príčiny vývoja a navrhovať riešenia
  • Vypracovávať výkazy a špecifické reporty, prezentovať výsledky analýz
  • Vykonávať šetrenia a rekonsiliáciu účtov, účtovných a dátových procesov a postupov v pridelenej oblasti, navrhovať nápravné opatrenia a dohliadať na ich dodržiavanie
  • Analyzovať a identifikovať nedostatky a slabé miesta v procesoch účtovníctva/reportingu a navrhovať zmeny a zlepšenia
  • Vykonávať kontrolu dodržiavania interných metodických usmernení a legislatívy
  • Analyzovať a identifikovať zmeny bankových produktov, služieb a legislatívy a navrhovať zmeny v systémoch a ich funkčné špecifikácie
  • Aktívne komunikovať s orgánmi štátnej správy, národnými regulátormi, audítormi a ďalšími užívateľmi účtovnej závierky banky
  • Spolupracovať pri príprave metodických usmernení
  • Koordinovať projekty v rámci zverenej agendy a kompetencie

Požiadavky na zamestnanca

  • VŠ vzdelanie – ekonomického zamerania
  • 3 roky praxe v danej oblasti
  • znalosť podvojného účtovníctva, IFRS, slovenskej účtovno – daňovej a bankovej legislatívy
  • znalosť špecifických bankových výkazov a hlásení – COREP, FINREP, NBS hlásenia
  • koncepčné a systémove myslenie, precíznosť, spoľahlivosť, prioritizácia a organizácia úloh
  • samostatná realizácia práce, skúsenosti s prácou v oblasti účtovníctva/výkazníctva
  • MS Office – expert
  • AJ – aktívna znalosť

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 1986883  Dátum zverejnenia: 21.1.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.