Senior analytik – strategické riadenie rizík

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

  • pokročilé analýzy a vývoj modelov v oblasti riadenia rizika likvidity, napr.:
  • Survival Period Analysis – analýza horizontu prežitia banky bez externej pomoci v prípade likviditnej krízy
  • analýza správania sa klientov – napr. predčasný výber vkladov, rozdelenie vkladov na stabilné/nestabilné, predčasné splatenie úverov
  • vývoj modelu na určenie kapitálovej požiadavky pre riziko likvidity
  • pokročilé analýzy a vývoj modelov v oblasti ICAAP, napr.:
  • vývoj modelov pre určenie kapitálovej požiadavky pre menej bežné typy rizík, napr. strategické a obchodné riziko
  • postupy pre komplexné stresové testovanie (všetky typy rizík, ktoré sú zahrnuté v ICAAP, okrem kreditného rizika), vrátane reverzného stresového testovania
  • vývoj postupov pre alokáciu kapitálu (napr. na obchodné línie) a risk-adjusted performance measurement
  • pokročilé analýzy a vývoj modelov v oblasti trhových rizík, napr.:
  • vývoj oceňovacích modelov zložitejších derivátov napr. pomocou Monte Carlo simulácie
  • modely pre syntetickú splatnosť produktov bez kontraktuálnej splatnosti (ako napr. bežné účty alebo sporiace účty)

Požiadavky:

  • pokročilé znalosti finančnej matematiky – napr. modelovanie finančných časových radov, matematika zložitejších derivátov (napr. Hull-White model), štatistické analýzy
  • programátorské schopnosti (napr. jazyk R)
  • prehľad o finančných trhoch a produktoch
  • vzdelanie: VŠ – matematika alebo financie
  • skúsenosti v danej oblasti minimálne dva roky
  • anglický jazyk aktívne

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 1981046  Dátum zverejnenia: 15.1.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.