Riaditeľ odboru financií a plánovania

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiacmin. 1.000€ brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovedá:
- za bezproblémový chod Odboru financií a plánovania a pri vykonávaní práce vo verejnom záujme koná v súlade s verejným záujmom a plní všetky povinnosti ustanovené týmto zákonom a Zákonníkom práce;
- za správnosť a komplexnosť ekonomickej a finančnej agendy súvisiacej s hospodárením SNK, navrhuje hlavné smery a koncepcie ekonomickej činnosti;
- za komplexné zabezpečenie plánovania rozpočtu SNK a sledovanie jeho čerpania;
- za komplexné spracovanie mzdovej agendy SNK;
- za zabezpečenie činnosti právneho oddelenia a poskytovanie právneho servisu a poradenstva pre činnosť SNK;
- za komplexné zabezpečenie verejného obstarávania v SNK;
- za zabezpečenie činnosti pokladne, účtovníctva a za sledovanie úhrady faktúr;
- za zverejňovanie povinne zverejňovaných dokumentov podľa zákona č. 211/2000 Z.z. o slobode informácií;
- za odpovedanie na žiadosti podané podľa zákona č. 211/2000 Z.z. o slobode informácií;
- za dodržiavanie zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám;
- v zverených oblastiach za dodržiavanie postupov a záväzkov vyplývajúcich pre SNK z platných právnych predpisov;
- v zverených oblastiach za správu majetku a dodržiavanie rozpočtovej disciplíny;
- za plnenie plánov činnosti SNK pričom aktívne kooperuje s inými organizačnými útvarmi alebo subjektmi;
za dodržiavanie prijatých odborných a technických štandardov a noriem.
Komunikuje s komerčnými finančnými inštitúciami, audítormi, daňovým úradom a pod. Vedie, koordinuje, motivuje a hodnotí podriadených zamestnancov odboru a zodpovedá za ich výsledky, oceňuje ich iniciatívu a pracovné úsilie.

• práca v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja
• pružná pracovná doba, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby
• 1 týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• príspevok na stravovanie nad rámec Zákonníka práce

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, alebo právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

- Prax na pozícii finančný/ekonomický riaditeľ alebo hlavný ekonóm min. 3 roky;
- znalosť legislatívy v oblasti účtovníctva, daní a súvisiacich predpisov;
- znalosť členenia, kalkulácií a controlingu nákladov;
- znalosť podnikových účtovných systémov, zásad a výkazníctva;
- skúsenosti s riadením tímu minimálne 1 rok;
- skúsenosti s plánovaním finančných prostriedkov;
- komunikačné a prezentačné zručnosti;
- samostatné rozhodovanie, strategické myslenie,
- zodpovednosť, spoľahlivosť;
- dobré organizačné schopnosti.

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2470879  Dátum zverejnenia: 30.6.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac