Administrátor systémov pracovného úložiska a centrálnej infraštruktúry

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Nám. J.C.Hronského 1, Martin, okres Martin
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 553/2003

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Správa SW – OS Solaris, Linux, Unix, Windows
• Metodická, prieskumná a analytická činnosť v odbore knihovníctva a informatiky, budovanie a sprístupňovanie informačných databáz (práca s knižnično-informačným systémom VIRTUA, práca na projekte KIS3G, rozvoj IKT infraštruktúry SNK, analytické práce v databáze ORACLE si.)
• Správa a prevádzka HW a SW platformy pre riadenie procesov a dátových tokov digitalizácie (servery, digitalizačný workflow systém a jeho správa, SW – OS Windows WRK 7, OS Windows SERVER 2008, OS UNIX/LINUX/SOLARIS, SW pre automatizované rozpoznávanie textu OCR, postprocesing a kontrolu kvality)
• Údržba, prehliadky HW a SW, zálohovanie SW systémov
• Spolupodieľanie sa na tvorbe technologických postupov pri spracovaní objektov digitalizačného workflow, projektovanie technologického návrhu riešenia projektu DIKDA, sledovanie technologických trendov vo svete a ich aplikácia v projekte KIS3G
• Aplikácia IT v podmienkach automatizovaných knižnično-informačných systémov a sietí, rozvoj, údržba, monitorovanie a optimalizácia IKT infraštruktúry SNK
• Navrhovanie spôsobov využívania uchovávaných a získaných informácií, dohľad nad použitými technológiami a štandardami.

- prostredie reprezentatívnej kultúrnej, informačnej a vzdelávacej inštitúcie s celoštátnou pôsobnosťou a medzinárodnými vzťahmi
- možnosti odborného a osobnostného rozvoja a rastu
- pružný pracovný čas
- týždeň dovolenky nad rámec ZP
- mladý pracovný kolektív
- možnosť práce z domu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
UNIX/Linux - Pokročilý
Perl - Pokročilý
PostgreSQL - Základy
Administrácia Microsoft SQL Server - Základy

Počet rokov praxe

1

• Silné analytické a strategické myslenie
• Vynikajúce komunikačné schopnosti
• Schopnosť pracovať samostatne ale aj v rámci tímu
• Orientácia na výsledok
• Komunikačné a prezentačné zručnosti, samostatné rozhodovanie,;
• Zodpovednosť, spoľahlivosť, dobré organizačné schopnosti.

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2088789  Dátum zverejnenia: 1.10.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 553/2003