Technik prevádzky a správy budov - energetik

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
01.04.2024
Mzdové podmienky (brutto)
973 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• komplexné zabezpečovanie správy rozsiahleho hnuteľného majetku a nehnuteľného majetku a nehnuteľného majetku alebo rozsiahlych rekreačných zariadení u zamestnávateľa na celoštátnej úrovni,
• samostatná metodická a kontrolná činnosť v energetickom a vodnom hospodárstve u zamestnávateľa na celoštátnej úrovni,
• zabezpečovanie úloh výhľadového a operatívneho charakteru na úseku energetiky, v oblasti životného prostredia (odpadové a vodné hospodárstva a ochrana ovzdušia),
• zabezpečovanie sledovania spotreby a plánovania energií v jednotlivých objektoch SNK, odpisovanie energií a spracovanie požiadaviek na vystavenie faktúr za prenájom priestorov a čerpania energií,
• kontrola vykonávania revíznych prehliadok a správ na úseku energii,
• spracovávanie odberových diagramov energií, ich prejednávanie z dodávateľmi, v oblasti energii, odpadového hospodárstva a vodného hospodárstva,
• zabezpečovanie analýzy a vyhodnotenia efektívnosti vynakladania finančných prostriedkov, sledovanie finančných nákladov za spotrebu energie a navrhovanie opatrení na ich zníženie,
• analyzovanie stavu odpadového hospodárstva, druhov vznikajúcich nebezpečných a ostatných odpadov,
evidovanie odpadov (evidenčné listy s vypísanou produkciou odpadov), organizovanie zberu, triedenie a ďalšie zhodnotenie odpadov, navrhovanie obalov pre zber odpadov, zabezpečovanie označenia skladov s nebezpečným odpadom a miest, na ktorých sa zhromažďuje nebezpečný odpad, vypracovávanie ročných hlásení o produkcii odpadov a spôsobe nakladania s nimi a ostatné ohlasovacie povinnosti súvisiace s odpadmi, vypracovávanie ročných hlásení o emisiách vypúšťaných do ovzdušia a ich predkladanie na mestský príp. obecný úrad,
• zverejňovanie ponúk organizácie na prenájom dočasne prebytočného majetku resp. predaj prebytočného majetku štátu na portály ROPK v súlade s platnými zákonmi SR,
• spravovanie a aktualizovanie údajov o nehnuteľnom majetku organizácie v systéme Centrálnej evidencie majetku, ktorý je v správe Ministerstva financí SR,
• vyhotovovanie štatistických podkladov súvisiacich so zverenou agendou,
• zabezpečovanie ďalších úloh na úplne pracovné vyťaženie podľa pokynov nadriadeného pracovníka,
• starostlivosť o rozvoj vlastnej kvalifikácie vo vzťahu k vykonávanej práci, sledovanie a aplikovanie legislatívnych zmien na svoju činnosť.

• pružný pracovný čas
• týždeň dovolenky nad rámec ZP
• možnosť odborného rastu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

energetika, technika

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

• VŠ vzdelanie II. stupňa PODMIENKOU!
• Samostatnosť, organizačné schopnosti, schopnosť tímovej spolupráce

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1954943  Dátum zverejnenia: 15.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 973 EUR/mesiac